Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2016, 15:11

Filipínsky prezident poslal Obamu do pekla, pustil sa aj do Európskej únie

Prezident Duterte je na kritiku svojho boja proti drogám nesmierne citlivý.

Filipínsky prezident poslal Obamu do pekla, pustil sa aj do Európskej únie
Zdroj: Reuters

Filipínsky prezident Rodrigo Duterte odkázal dnes svojmu americkému náprotivku Barackovi Obamovi, že "môže ísť do pekla". Podľa agentúry AP sa takto Duterte vyjadril sa v súvislosti s kritikou, ktorú proti jeho tvrdým zásahom voči dílerom a užívateľom drog viac ráz vyslovili Spojené štáty.

Filipínsky líder sa dnes zároveň rozohnil aj na adresu Európskej únie, ktorá taktiež kritizovala jeho surovú protidrogovú kampaň, pričom tej odkázal "nech si zvolí očistec, lebo peklo je už plné".

Duterte, ktorý sa prezidentského úradu ujal v júni, je na kritiku svojho boja proti drogám nesmierne citlivý. V dôsledku jeho tvrdej kampane však v uplynulých troch mesiacoch zabili filipínski policajti pri zásahoch už asi 3000 dílerov či narkomanov, s čím vyjadrili ostrý nesúhlas Spojené štáty, EÚ, OSN aj viaceré ľudskoprávne organizácie.

Duterteho v reakcii na kritiku svojho správania vyhlásil napríklad aj to, že chce znížiť počet amerických vojakov na Filipínach.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.