Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2016, 15:24

Bude mať čo vysvetľovať. Orbán hlasoval za utečenecké kvóty

Maďarský predseda vlády je známy ako tvrdý kritik utečeneckých kvót.

Bude mať čo vysvetľovať. Orbán hlasoval za utečenecké kvóty
Zdroj: TASR/AP

Predseda Európskej rady Donald Tusk oficiálnym listom potvrdil, že vo februári za uznesenie EÚ o kvótach hlasoval aj predseda maďarskej vlády Viktor Orbán, oznámil dnes v Budapešti hovorca opozičnej Demokratickej koalície (DK) Zsolt Gréczy.

Pozrite si záznam prejavu Viktora Orbána po referende:

Podľa agentúry MTI hovorca spresnil, že na Tuska sa obrátil s touto otázkou podpredseda DK Csaba Molnár. Z odpovede predsedu rady vyplýva, že aj Orbán hlasoval za uznesenie, v ktorom sa píše, že treba čo najskôr realizovať všetky decembrové rozhodnutia o relokácii migrantov v únii, vrátane opatrení týkajúcich sa vrátenia a prijímania vrátených migrantov.

Tusk zdôraznil, že rada, ktorej členmi sú prezidenti a predsedovia vlád krajín Európskej únie, schválila uvedené uznesenie jednohlasne, teda vrátane Orbána.

Podľa Gréczyho teraz bude musieť maďarský premiér Maďarom vysvetliť, prečo inicioval referendum proti vlastnému rozhodnutiu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.