Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2016, 18:07

Pasažieri sa hromadne pobili na palube Ryanairu, kapitán radšej núdzovo pristál

Do bitky, v ktorej prišli k slovu päste aj kopance, sa postupne zapojilo desať ľudí vrátane posádky.

Pasažieri sa hromadne pobili na palube Ryanairu, kapitán radšej núdzovo pristál
Zdroj: TASR

Pre núdzové pristátie v talianskom mesta Pisa sa rozhodol kapitán lietadla mieriaceho z Bruselu na Maltu kvôli hromadnej bitke, ktorá sa strhla medzi cestujúcimi na palube.

Incident sa odohral už v noci na piatok, ale talianske médiá o ňom informovali až cez víkend po tom, čo sa na internete objavil záznam incidentu vytvorený jedným z pasažierov.

Pôvodcom konfliktu bol podnapitý muž, ktorý, ako sa následne ukázalo, bol v minulosti už trestaný za násilie. Pustil sa totiž do staršej ženy za to, že mu údajne obsadila jeho miesto. Na jej obranu sa ale postavilo niekoľko ďalších cestujúcich.

Posádka sa snažila rozpálené hlavy upokojiť, avšak márne, a tak sa kapitán rozhodol núdzovo pristáť na najbližšom letisku v Pise.

"Bitka trvala najmenej desať minút," povedal jeden z cestujúcich Tommy Engerer. "Vyzeralo to, že zošaleli a niektorí sa obávali, že by sa mohli dostať ku dverám lietadla a otvoriť ich. Neboli to ani Briti, ani Belgičania. Myslím, že boli z východnej Európy, vyzerali ako kočovníci. Nakoniec sa cestujúcim a posádke podarilo priviazať ich pásmi k sedadlám," opísal situáciu v lietadle Engerer.

Po niekoľkohodinovej prestávke lietadlo spoločnosti Ryanair pokračovalo v ceste, ale bez štyroch cudzincov, ktorých zadržala polícia. Násilník, ktorého štátnu príslušnosť správy neuvádzajú, putoval do cely predbežného zadržania.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.