Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2016, 00:00

Trumpov megaprojekt by rozsekol celú Európu. Ako by vyzeral múr v rôznych častiach sveta?

Pozreli sme sa na to, ako by vyzeral múr na americko-mexickej hranici, ak by stál v Európe, Rusku, či v Ázii.

Trumpov megaprojekt by rozsekol celú Európu.  Ako by vyzeral múr v rôznych častiach sveta?
Zdroj: Reuters

Bol to jeden z hlavných Trumpových predvolebných sľubov. Budúci americký prezident sľuboval, že na južnej hranici s Mexikom postaví múr, ktorý zabráni nelegálnej migrácii. Po voľbách zjemnil rétoriku, keď povedal, že na niektorých miestach postačí aj plot. Výstavba, ktorú naďalej avizuje, zhltne miliardy.

​Odhaduje sa, že múr by mal byť dlhý okolo 1600 kilometrov, na hranici USA-Mexiko, ktorá je dlhá 3200 kilometrov, už určité prekážky vybudované sú. K tomu sú na hranici aj prírodné prekážky, ako napríklad rieka Rio Grande.

Web berlínskeho denníka MorgenPost.de pripravil interaktívnu mapu, ktorá v reálnom svete znázorňuje, aká dlhá je hranica medzi USA a Mexikom a používateľom ponúka "postaviť" ju na rôznych miestach sveta.
V galérii si pozrite, aká dlhá je americko-mexická hranica, ktorú chce Trump uzatvoriť a tak zabrániť nelegálnej migrácii. 

Pripomíname, že ide o projekciu hranice, na ktorej má múr stáť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.