Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2016, 11:31

Kazachstan chce premenovať svoje hlavné mesto. Je to obvyklý krok vo svete, hovorí otec myšlienky

Je to bežné aj v iných štátoch, obhajuje svoj návrh kazašský poslanec.

Kazachstan chce premenovať svoje hlavné mesto. Je to obvyklý krok vo svete, hovorí otec myšlienky
Zdroj: Flickr

Kazašská metropola Astana zrejme čoskoro dostane nové meno - dohodli sa na tom poslanci kazašského parlamentu. Možnosti sú dve: buď Nursultan alebo Nazarbajev.

Podľa informácií kazašských médií tak chcú zastupitelia národu naveky pripomenúť zásluhy prvého a zatiaľ jediného prezidenta nezávislého Kazachstanu Nursultana Nazarbajeva.

​Podľa predkladateľa návrhu poslanca Kanyša Sultanova ide o krok vo svete obvyklý. Kazašský národ si vraj zmenu názvu hlavného mesta zaslúži.

V mene sedemdesiatšesťročného prezidenta by mali byť pomenované aj ďalšie lokality a významné objekty v krajine, napísala agentúra Tengrinews.

Návrh, ktorý vraj na stredajšom spoločnom zasadnutí oboch parlamentných komôr podporilo mnoho poslancov a ministrov, musí schváliť sám Nazarbajev.

"Môže súhlasiť, môže aj nesúhlasiť. Ak schváli návrh, bude vytvorená osobitná komisia, ktorá vec premyslí," povedal novinárom poslanec Vladislav Kosarjov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.