Hokejisti IslandersTASR/AP

Islanders po dráme zdolali svojho súpera. Halák nechytal

29.11.2016, 06:24

V dvoch zápasoch zámorskej NHL v noci na utorok nezasiahol do hry ani jeden slovenský hokejista. Hráči New Yorku Islanders zvíťazili doma nad Calgary 2:1 po predĺžení, extračas rozhodol aj o osude duelu St. Louis - Dallas (4:3 pp).

Islanders sa v zápase s Calgary ujali vedenia v 8. minúte zásluhou kapitána Johna Tavaresa, ktorý ukončil desaťzápasové gólové suchoty. "Už bolo na čase. Dokázal som sa dostať do šancí, ale u mňa sa počíta, že budem produktívny. Pokúsim sa na tom stavať," povedal pre zámorské médiá elitný kanadský center. Za Flames vyrovnal v 46. minúte Sean Monahan a duel napokon dospel do predĺženia.

V jeho druhej minúte Tavares vystrelil bekhendom a jeho pokus úspešne tečoval obranca Thomas Hickey, ktorý tak rozhodol o dvoch bodoch pre domácich. Nemecký brankár "ostrovanov" Thomas Greiss prispel k víťazstvu 25 úspešnými zákrokmi, Slovák Jaroslav Halák nebol ani na striedačke. Solídny výkon podal aj brankár hostí Brian Elliott, ktorý rovnako pokryl 25 striel, prehral však už siedmy zápas po sebe.

"Plamene" to na Islanders nevedia, newyorskému tímu podľahli v piatom vzájomnom stretnutí v sérii. "Je ťažké zbierať body na tripe, ale máme na ňom bilanciu 3-2-1, takže je to krok správnym smerom. Pri návrate domov musíme byť pozitívni," poznamenal Elliott.

Hráči St. Louis si na vlastnom ľade poradili s Dallasom 4:3 tiež po predĺžení. Hostia síce vyrovnali 50 sekúnd pred koncom základného hracieho času, ale hrdinom Blues sa vo štvrtej minúte nadstavenia stal Vladimir Tarasenko.

Ruský kanonier vsietil svoj jubilejný desiaty gól v sezóne. "Bluesmani" majú dlhodobo problém udržať tesný náskok, i keď bodovo sa im darí - v tabuľke Západnej konferencie im patrí druhá priečka.

"Máme veľké obavy z toho, ako nám unikajú zápasy, v ktorých vedieme. Hrali sme úžasne, mali sme plnú kontrolu nad vývojom stretnutia, no takmer sme doplatili na svoju bezstarostnosť," vyslovil sa domáci tréner Ken Hitchcock.

Stars nepomohli ani dva zásahy obrancu Jamieho Oleksiaka či bodový príspevok kapitána Jamieho Benna, autora gólu a dvoch asistencií. "Nebol to z našej strany pekný zápas, ale máme bod. A to je podľa mňa pozitívne. Páči sa mi, ako sme dokázali v závere tretej tretiny skórovať, no predĺženia nám nevychádzajú a to nás momentálne zabíja," priznal Benn.

NHL - sumáre:
      NEW YORK ISLANDERS - CALGARY FLAMES 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
      Góly: 8. Tavares (Bailey), 62. Hickey (Tavares, Prince) - 46. Monahan (Versteeg, Engelland). Brankári: Greiss - Elliott, strely na bránku: 27:26, 10.772 divákov.

ST. LOUIS BLUES - DALLAS STARS 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
      Góly: 14. Fabbri (Bortuzzo, Lehterä), 25. Pietrangelo (Berglund, Parayko), 54. Perron (Schwartz, Bouwmeester), 64. Tarasenko (Lehterä, Shattenkirk) - 37. Oleksiak (Jamie Benn, Seguin), 42. Jamie Benn (Honka, Spezza), 60. Oleksiak (Honka, Jamie Benn). Brankári: Allen - Niemi, strely na bránku: 31:21, 17.169 divákov.

01 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 02 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
25. apríl 2024 15:08