Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2016, 12:00

Admirál Kuznecov prišiel o ďalšiu stíhačku, Rusom opäť zlyhalo záchytné lano

Pilot sa katapultoval a vyviazol nezranený.

Admirál Kuznecov prišiel o ďalšiu stíhačku, Rusom opäť zlyhalo záchytné lano
Zdroj: Ruské ministerstvo obrany

Ruské viacúčelové stíhacie lietadlo Su-33 havarovalo v Stredozemnom mori pri pokuse o pristátie na lietadlovej lodi Admirál Kuznecov. O nehode, ktorá sa stala v sobotu, dnes informovalo ruské ministerstvo obrany. 

Pri pristávaní sa lietadlu pretrhlo lano brzdiaceho systému a stroj prepadol cez palubu lietadlovej lode, uviedlo ministerstvo. Pilot, ktorý sa vracal z "plnenia bojovej úlohy", sa katapultoval. Operácie ruského palubného letectva s využitím Admirála Kuznecov pokračujú, uvádza sa v úradnej správe.

V polovici novembra informovalo ministerstvo obrany o havárii ruského stíhacieho lietadla MiG-29, ktorému sa nepodarilo pristáť pre nedostatok paliva potom, čo palubní technici neboli schopní opraviť prasknuté záchytné lano.

Admirál Kuznecov, ktorý je jedinou ruskou lietadlovou loďou, operujúcou vo východnom Stredomorí od začiatku novembra. Podľa západných expertov loď spustená na vodu v roku 1985 nezodpovedá súdobým technickým riešeniam a pre bojové operácie je nevyhovujúca.

Ide o jedinú loď tejto triedy, pretože sesterská loď Varjag nebola nikdy dostavaná a bola predaná do Číny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.