06.12.2016, 09:53

Koniec Admirála Kuznecova? Rusi zrejme presunú lietadlá na pozemnú základňu

admirál kuznecov
Zdroj: youtube

Nedávne havárie palubných lietadiel na ruskej lietadlovej lodi Admirál Kuznecov môžu výrazne ovplyvniť letové plány ruských leteckých síl pri bombardovaní povstaleckých pozícií v Sýrii. Napísal to dnes ruský denník Kommersant.

Ak sa príčiny havárií nepodarí čoskoro odstrániť, bude časť palubného letectva Admirál Kuznecov prevedená na pozemnú leteckú základňu Hmímím v sýrskej provincii Latákíja.

Od polovice novembra prišlo ruské letectvo o dva stroje, ktoré sa neúspešne pokúsili o pristátie na palube Admirála Kuznecova, jedinej ruskej lietadlovej lode. Najprv havarovalo stíhacie lietadlo MiG-29, minulú sobotu potom stroj Su-33, ktoré nezachytili ​​palubné brzdiace laná. V oboch prípadoch sa piloti katapultovali a z nehody vyviazli bez zranení.

​Kommersant s odvolaním sa na zdroje z ministerstva obrany napísal, že ak sa príčiny havárií nepodarí v blízkej dobe odstrániť, generálny štáb prevedie osem lietadiel Su-33 a dva MiG-29 na pozemnú základňu Hmímím, odkiaľ budú štartovať na bombardovanie cieľov v Sýrii.

Admirál Kuznecov operuje vo východnom Stredomorí od začiatku novembra. Podľa západných expertov loď spustená na vodu v roku 1985 nezodpovedá súdobým technickým riešením a pre bojové operácie je nevyhovujúca.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.