Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2016, 09:46

V Nigérii sa zrútila strecha kostola, zahynulo najmenej 160 ľudí

V Nigérii sa zrútila strecha kostola, zahynulo najmenej 160 ľudí
Zdroj: Reuters

Najmenej 160 ľudí v sobotu zahynulo pri nešťastí v južnej Nigérii, kde sa na veriacich zrútila strecha nedostavaného kostola. Podľa agentúry AP sa stavbári pred nešťastím snažili náhlivo budovanie objektu dokončiť, aby v ňom mohol byť vysvätený nový biskup. Polícia sa obáva, že počet obetí sa bude zvyšovať.

V kostole v meste Uyo boli v kritickom okamihu stovky ľudí. Nosníky strechy povolili a konštrukcia sa zrútila na zem. Záchranári vyslobodili telá najmenej 160 obetí, s postupujúcim odpratávaním trosiek sa zrejme počet mŕtvych zvýši. Biskup vyviazol nezranený.

Podľa guvernéra štátu Akwa Ibom, kde mesto Uyo leží, polícia prešetrí stavebné povolenie a postup výstavby kostola. V Nigérii dochádza k podobným tragédiám pomerne často, pretože stavebné firmy nedodržujú normy a podplácajú kontrolórov, aby závady prehliadali.

V roku 2014 zahynulo v nigérijskom Lagose 116 ľudí, keď sa zrútila ubytovňa slúžiaca neďalekej synagóge. Súd s obvinenými stavebnými inžiniermi doteraz neskončil.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.