Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2016, 10:34

Evakuácia z Aleppa sa komplikuje. Prosýrske oddiely strieľali na záchranný konvoj

Evakuácia z Aleppa sa komplikuje. Prosýrske oddiely strieľali na záchranný konvoj
Zdroj: Reuters

Prosýrske oddiely dnes zaútočili na konvoj pripravený evakuovať povstalcov z východného Aleppa. Podľa zdravotníckych zdrojov boli zranení traja ľudia, medzi ktorými je jeden člen civilnej obrany.

"Prorežimné jednotky na konvoj strieľali, máme tri ranených. Odviezli ich späť do obliehanej zóny," oznámil zdroj televízii Orient. Evakuácia mala pôvodne začať už v utorok, ale kvôli obnoveným bojom bola pozastavená.

Podľa povstalcov, zástupcu ktorých citovala agentúra Reuters, prvý konvoj vyšiel z východnej časti mesta, ale v polovici trasy k línii obliehateľov bol zastavený. Potom bola počuť paľba, ktorá trvala niekoľko minút.

Ruská armáda oznámila, že plánuje na evakuáciu dohliadať s pomocou bezpilotných lietadiel a kamier. "Povstalci budú odvážaní v 20 autobusoch a desiatich sanitkách, ktoré využijú pripravený koridor a odcestujú do Idlibu," oznámila ruská armáda.

Idlib je poslednou sýrsku provinciou, kde sa sústredia odporcovia Damasku, vo väčšom počte sú potom ešte na niektorých miestach juhosýrskej provincie Dará.

Na severe Sýrie je do bojov zapojená turecká armáda, ktorá dnes oznámila, že jej lietadlá pri útoku zabili 20 členov organizácie Islamský štát (IS). Poškodili aj sedem budov využívaných radikálmi. Turecko poslalo do Sýrie armádu v auguste a Turci teraz obliehajú mesto Al-Báb, ktoré má pod kontrolou IS.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.