Jiří Meixner, iDNES.cz
StoryEditor

Na českej D1 je poľadovica, dvaja mŕtvi a mnoho nehôd. Polícia vyzýva ľudí, aby nejazdili

18.12.2016, 10:40
Autor:
ČTKČTK
V Česku sa na viacerých miestach zrazili autá.

Diaľnica D1 je v smere na Brno uzavretá kvôli sérii nehôd od 15. až po 30. kilometer. Náhradná trasa nie je stanovená, v celom regióne sú cesty pokryté ľadom. Druhý smer sa kvôli tvoriacim nehodám uzavrie v najbližších chvíľach, na 39. kilometri pri Českom Šternberku sa stala smrteľná nehoda.

"Žiadame vodičov, aby kvôli poľadovici vôbec nejazdili. Ak je to bezpodmienečne nutné, musia dbať na to, že cesty v regióne sú naozaj celé pokryté ľadom, "povedala hovorkyňa stredočeskej polície Markéta Johnová.

Smrteľné nehody

Hromadná nehoda 17 áut v smere na Brno pri obci Mirošovice si vyžiadala jednu obeť. V nedeľu ráno na stredočeských cestách zomreli už dvaja ľudia. Ďalší ľudia sú zranení ťažko a stredne ťažko. Informovala o tom hovorkyňa polície Markéta Johnová. Dopravu v stredných Čechách komplikuje poľadovica.

Prevádzku na diaľnici D1 v smere na Prahu na 39. kilometri pri Českom Šternberku komplikuje nehoda troch áut so smrteľným zranením. Informáciu potvrdil hovorca hasičov Jaroslav Gabriel. Diaľnica je jedným pruhom prejazdná. V nedeľu ráno je to už niekoľká nehoda na D1.

Cestári v pohotovosti 

Podľa informácií na webe polície havarovali osobné vozidlo, dodávka a nákladné auto. Podľa hovorkyne polície zomrel vodič kamiónu, ktorý zaisťoval miesto nehody a zrazilo ho prechádzajúce auto.

"Máme v teréne všetkých 144 sypačov, starajú sa predovšetkým o obchádzkové trasy okolo diaľnice D1," povedal dispečer krajských cestárov. Podľa neho je zložité prácu vzhľadom na množstvo postihnutých ciest koordinovať.

Dopravu z diaľnice v smere na Brno polícia odkláňa na exite 15, späť na diaľnici sa dá vrátiť až na exite 29 pri Hvězdonici alebo na exite 34 pri Ostredku. Vodiči z obchádzkových trás hlásia podľa dispečera cestárov problémy v celej dĺžke trasy.

Nepriaznivá predpoveď

Juhočeské cesty sú zjazdné len so zvýšenou opatrnosťou. Na niektorých vozovkách nižších tried sa tvorí poľadovica. Platí to predovšetkým pre komunikácie na Prachaticku a Jindřichohradecku. Vyplýva to z informácií dispečingu správy a údržby ciest.

Vozovky prvej triedy sú väčšinou mokré alebo vlhké. Teploty v regióne sa v ranných hodinách pohybovali väčšinou ľahko pod bodom mrazu. Podľa predpovede meteorológov bude zamračené a v popoludňajších hodinách začne na celom území mierne snežiť alebo pršať. Teploty sa stále budú pohybovať okolo nuly, preto hrozí tvorba poľadovice.

01 - Modified: 2023-03-27 13:11:43 - Feat.: - Title: Muž, ktorý mal na proteste bundu so symbolom Vagnerovej skupiny, pôjde pred súd 02 - Modified: 2023-03-27 12:26:30 - Feat.: - Title: Česká Toyota v apríli obnoví plnú výrobu, pri obmedzeniach nevyrobila 25-tisíc áut 03 - Modified: 2023-03-25 14:12:17 - Feat.: - Title: Predsedníčka českej Poslaneckej snemovne priletela na Taiwan, má rokovať o spolupráci v oblasti polovodičov 04 - Modified: 2023-03-24 12:27:50 - Feat.: - Title: Českí experti pomôžu so záchranou vzácnej zbierky po požiari v Banskej Štiavnici 05 - Modified: 2023-03-24 09:22:05 - Feat.: - Title: Minuloročná spotreba tepla v Česku bola najnižšia za šesť rokov
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
28. marec 2023 18:33