Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2016, 16:30

Nemecká polícia pátra po Tunisanovi. Ľuďom ponúka stotisícovú odmenu

Stopy ukazujúce na Tunisana našla polícia v kamióne.

Nemecká polícia pátra po Tunisanovi. Ľuďom ponúka stotisícovú odmenu
Zdroj: Reuters

Nemecká polícia pátra v súvislosti s berlínskym útokom na vianočný trh po podozrivom Tunisanovi. Stopy ukazujúce na neho našla v kamióne, ktorým bol útok spáchaný. Informuje o tom dnes viacero nemeckých médií. 

O novej stope informoval server denníka Allgemeine Zeitung. V kabíne kamióna, ktorý v pondelok prešiel vianočným trhom v centre Berlína, podľa serveru našli policajti dokumenty vzťahujúce sa k 21-ročnému Ahmadovi A. Po ňom teraz pátrajú na území celej spolkovej republiky.

​Polícii je muž podľa denníka známy aj pod troma ďalšími menami.

Polícia je optimistická

Server Spiegel Online informáciu o Tunisanovi potvrdil, uvádza však, že sa tento človek narodil v roku 1992 a má preukaz na meno Anis A. Rozhlasová a televízna stanica RBB uviedla, že policajti prehľadali všetky nemocnice v Berlíne a Brandenbursku, pretože sú presvedčení, že páchateľ pondelňajšieho útoku je zranený.

Nová informácia o identifikácii Tunisana do istej miery vysvetľuje optimizmus, ktorý dávajú najavo zástupcovia polície. Tí veria, že sa páchateľa podarí čoskoro dostihnúť. Už v pondelok zatkla polícia podozrivého Pakistanca, nakoniec ho ale prepustila, pretože sa ukázalo, že páchateľom činu nebol.

Pri útoku zomrelo 12 ľudí, desiatky ďalších sú zranené. RBB dnes tiež uviedla, že polícia skoro ráno v súvislosti s útokom zatkla ďalšiu osobu. Znovu sa ale ukázalo, že nešlo o páchateľa.

Zásah v azylovom centre

Zásah v Severnom Porýní-Vestfálsku súvisiaci s útokom v Berlíne, o ktorom informovala niektoré nemecké médiá, sa podľa informácií denníka Die Welt oneskoril a ešte nezačal. Dôvodom sú vraj gramatické chyby v rozhodnutí o zásahu, kvôli ktorým je neplatné.

List Rheinische Post pôvodne informoval o tom, že 150 policajtov už zasahuje v Emmerichu na západe krajiny v azylovom stredisku, kde býval mladý Tunisan podozrivý z útoku. Kedy razia skutočne začne, zatiaľ nie je jasné.

Ukazuje sa, že nemecké úrady o Tunisanovi Anisovi A., ktorého hľadá polícia aj v ďalších európskych krajinách, už nejakú dobu vedeli. V novembri o ňom podľa informácií agentúry DPA rokovalo špeciálne protiteroristické centrum. V decembri sa Tunisan úradom stratil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.