Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.12.2016, 09:39

Hľadaný Tunisan zisťoval, ako pripraviť výbušniny. Komunikoval s Islamským štátom

Nemecké médiá zase uviedli, že v Berlíne skôr predával drogy.

Tunisan Anis Amri
Zdroj: Reuters

Tunisan Anis Amri podozrivý zo spáchania útoku na berlínsky vianočný trh podľa denníka The New York Times na internete zisťoval, ako pripraviť výbušniny. 

New York Times informáciu priniesol s odvolaním sa na nemenovaného amerického činiteľa. Napísal tiež, že dvadsaťštyriročný Tunisan najmenej raz priamo komunikoval s Islamským štátom. Denník neupresnil, k akej dobe sa tieto informácie viažu.

​Amriho tento rok niekoľko mesiacov sledovali nemecké úrady, pretože sa domnievali, že si chce zaobstarať automatické zbrane, s ktorými by napríklad časom mohol spáchať útok.

Počas sledovania ale podľa nemeckých médií žiadne konkrétne dôkazy nenašli, zistili len, že predáva drogy v berlínskom parku Görlitzer Park, a tak sledovanie ukončili.

Médiá dnes tiež informovali o tom, že rodina Pakistanca, ktorého pôvodne polícia podozrievala, ale nakoniec prepustila, s mužom nemôže nadviazať kontakt. Zatiaľ sa nevrátil ani na utečeneckú ubytovňu, kde býval.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.