StoryEditor

Pád lietadla s Alexandrovovcami vyvoláva viacero otázok. Ruské médiá špekulujú o možnom útoku

25.12.2016, 16:00
Autor:
ČTKČTK
Igor Obodkov z moskovského letiska Šeremeťjevo tvrdí, že výbuch na palube lietadla Tu-154 nemožno vylúčiť.

Hoci oficiálne ruské miesta možnosť teroristického útoku na lietadlo s členmi Alexandrovovho speváckeho súboru odmietajú, v ruských médiách sa dnes objavili špekulácie pripúšťajúce násilný scenár katastrofy. Hovorí sa o možnej explózii na palube.

Igor Obodkov z moskovského letiska Šeremeťjevo tvrdí, že výbuch na palube lietadla Tu-154 nemožno vylúčiť. Možná je aj chyba pilota, aj keď posádka vraj bola veľmi skúsená.

Pád lietadla mohla vyvolať "mimoriadna situácia"

Podľa bývalého leteckého dispečera Vitalija Andrejeva mohla pád lietadla vyvolať "mimoriadna situácia" na palube, ktorá pilotovi zabránila vyslať núdzový signál.

Ak by sa lietadlo dostalo do technických problémov, nič by nebránilo tomu, aby posádka informovala dispečerov v Soči. "Len dve minúty po štarte sa lietadlo stratilo z radarov a nevyslalo žiadny signál. To svedčí o tom, že stroj mohol byť vystavený nejakej vonkajšej sile," povedal Andrejev moskovskému rozhlasu.

Niektorým ruským expertom dnešná katastrofa pripomína minuloročnú tragédiu ruského boeingu nad Sinajským polostrovom s 224 obeťami, ktorá bola pripísaná na vrub teroristom.

Viacero otázok

Letec Sergej Knyšov novinárom z agentúry RBK povedal, že ak na palube vznikol problém, posádka z nejakých dôvodov nestihla reagovať. "Chyba pilotáže je nepravdepodobná, za joystickom nesedeli deti," povedal Knyšov.

Rozhlasová stanica Echo Moskvy si kladie otázku, prečo lietadlo vykonalo v Soči medzipristátie, keď lietadlá rovnakého typu zvyčajne z Moskvy do Sýrie lietajú priamo.

Podľa oficiálnej správy mal stroj v Soči doplniť palivo. "Je ale možné, že Tu-154 tam pristál z iných príčin," uviedla stanica.

Podľa oficiálnych správ vyšetrovateľov možnosť teroristického útoku medzi vyšetrovacími verziami nebola zaradená.

Podiel teroristov na tragédii lietadla odmietajú aj politické zdroje v Kremli.

01 - Modified: 2023-03-15 14:03:03 - Feat.: - Title: Nebezpečný incident nad Čiernym morom. Rusi zničili americký dron, vinu odmietajú 02 - Modified: 2023-03-13 23:00:00 - Feat.: - Title: Ukrajinské námorníctvo vstáva z popola. Posilnia ho korvety a mínolovky 03 - Modified: 2023-03-03 17:15:14 - Feat.: - Title: Ukrajina zostrelila stíhačku hlboko v okupovanom území. Podľa Kyjeva jeden pilot zomrel, Moskva to odmieta 04 - Modified: 2023-03-01 14:48:31 - Feat.: - Title: Pilot doprial pasažierom nezabudnuteľný výhľad. Lietadlo na oblohe otočil, aby mohli všetci vidieť polárnu žiaru 05 - Modified: 2023-03-01 12:42:46 - Feat.: - Title: Vojenský cieľ veľkého významu. Satelity ukázali ruské výzvedné lietadlo, ktoré sa stalo cieľom sabotáže
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
25. marec 2023 03:57