Youtube/FTV Prima
StoryEditor

Česko znepokojilo video, na ktorom si chlapci ľahli pod prechádzajúci vlak. Je to podvrh, tvrdí polícia

28.12.2016, 13:50
Autor:
gorgor
Chlapcov zo záznamu sa polícii vypátrať nepodarilo.

Policajti ukončili vyšetrovanie prípadu s videom, na ktorom sú zachytení dvaja chlapci, ako si v Ústí nad Labem - Střekove líhajú na koľaje a nechávajú nad sebou prejsť vlak. Došli k záveru, že záznam je s najväčšou pravdepodobnosťou podvrh.

"Vedú nás k tomu všetky zistené informácie," povedala MF DNES krajská policajná hovorkyňa Veronika Hyšplerová.

Polícia chlapcov nevypátrala

Na výsluch museli napríklad ísť všetci približne dvadsiati rušňovodiči, ktorí po tejto trati jazdia. Hovorili s nimi ako policajti, tak ich zamestnávateľ, teda České dráhy.

"Ani jeden z nich nezaznamenal žiadny pohyb v koľajisku," uviedla Hyšplerová.

Rušňovodič by musel takúto vec okamžite nahlásiť. Navyše by musel zastaviť a ísť sa pozrieť, či sa ľuďom na koľajniciach niečo stalo.

Chlapcov zo záznamu sa polícii vypátrať nepodarilo. Krátko sa s nimi spojil len reportér TV Prima, ktorá na video na začiatku novembra upozornila. Cez internet sa od nich najskôr dozvedel, že si do koľají ľahli, pretože "stávka je stávka". Po odvysielaní reportáže sa mu ale ozvali, že video je montáž.

Správanie chlapcov označili správcovia železnice za hlúpe

Tvorcovia videa si podľa Primy hovorili LMX Films. Akonáhle sa o video začali zaujímať médiá a polícia, zmazali z YouTube celý kanál pod týmto názvom. Rovnako tak zmizol aj ich profil z Facebooku.

​Prípadom sa teraz zaoberá český úrad spravujúci železnice. "Vec bola postúpená nám, pretože došlo k porušeniu zákona o dráhach. Vstúpili do koľajiska na mieste, ktoré nie je verejnosti prístupné," uviedol hovorca úradu Martin Novák.

Aktérom z videa preto v správnom konaní hrozí desaťtisícová pokuta (370 eur).

Polícia pri vyšetrovaní úzko spolupracovala tiež so Správou železniční dopravní cesty (SŽDC). Jej zástupcovia označili správanie chlapcov za hlúpe.

"Keby bolo video pravé, bol by to obrovský hazard. Ale aj keď nie, je to úplná hlúposť. Vstúpili do koľají, čo je veľmi nebezpečné. Môžu k takému konaniu navyše inšpirovať niekoho iného,​​" podotkla hovorkyňa SŽDC Kateřina Šubová.

Pozrite si reportáž TV Prima o prípade chlapcov, ktorí si mali ľahnúť na koľajnice pred tým, ako prešiel vlak:  

01 - Modified: 2023-02-04 09:09:14 - Feat.: - Title: Počasie komplikuje vlakovú dopravu na Slovensku, pre padnuté stromy platia obmedzenia 02 - Modified: 2023-01-31 08:14:39 - Feat.: - Title: V rýchlovlaku z Francúzska do Nemecka sa narodil chlapec, lekár sa našiel medzi cestujúcimi 03 - Modified: 2023-01-27 15:03:21 - Feat.: - Title: Zistenie HN: Nielen nemocnica Bory. Penta tento rok v Bratislave otvorí aj ďalšie zdravotnícke zariadenie 04 - Modified: 2023-01-26 07:02:49 - Feat.: - Title: HN24: vlaky 05 - Modified: 2023-01-19 15:56:24 - Feat.: - Title: V pondelok pribudlo na železniciach päť nových vlakov, informoval Doležal
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
06. február 2023 01:11