Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.01.2017, 09:40

Protestujúci a zástancovia Trumpa sa dostali vo Washingtone do zrážok, polícia použila slzotvorný plyn

Stovky protestujúcich ľudí sa vo štvrtok večer zhromaždili pred budovou novinárskej organizácie National Press Club.

Protestujúci a zástancovia Trumpa sa dostali vo Washingtone do zrážok, polícia použila slzotvorný plyn
Zdroj: Reuters

Protestujúci ľudia aj zástancovia novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa sa vo štvrtok neskoro večer dostali do zrážok pred budovou vo Washingtone, kde sa konalo podujatie na Trumpovu podporu v predvečer jeho inaugurácie. Polícia použila proti niektorým protestujúcim slzotvorný plyn v snahe dostať pod kontrolu neovládateľný dav.

Stovky protestujúcich ľudí sa vo štvrtok večer zhromaždili pred budovou novinárskej organizácie National Press Club v centre hlavného mesta USA, kde sa konal koktailový večierok "DeploraBall". Ide o názov poukazujúci na výrok Trumpovej demokratickej súperky v prezidentských voľbách Hillary Clintonovej, ktorý vyslovila počas kampane na adresu mnohých Trumpových zástancov - nazvala ich "basket of deplorables", teda "kôš plný zúfalcov".

Protestujúci pískali a hučali zakaždým, keď hostia prichádzali na večierok v oblekoch, smokingoch a róbach, alebo keď z neho odchádzali.

Na jedného muža mávajúceho protrumpovskou vlajkou hádzali demonštranti odpadky a naháňali ho až k neďalekému divadlu Warner Theater.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.