Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2017, 13:21

Rusko vyzvalo arabské štáty, aby uvalili embargo na územia pod kontrolou Islamského štátu

Rusko vyzvalo arabské štáty, aby uvalili embargo na územia pod kontrolou Islamského štátu

Rusko vyzvalo arabské štáty, aby sa pripojili k obchodnému a ekonomickému embargu voči územiam pod kontrolou extrémistickej organizácie Islamský štát (IS). Vyhlásil to dnes ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov na 4. schôdzi fóra rusko-arabskej spolupráce v Abú Zabí.

"Vyzývame našich arabských priateľov, aby sa pridali k ruskej iniciatíve uvaliť v súlade s článkom 41 Charty OSN široké obchodné a ekonomické embargo na všetky územia, ktoré zostávajú pod kontrolou tzv. Islamského štátu," povedal podľa agentúry TASS Lavrov v hlavnom meste Spojených arabských emirátov (SAE).

"Dôsledne sa zasadzujeme za zefektívnenie medzinárodnej spolupráce v boji proti terorizmu pod ústredným vedením OSN na báze medzinárodného práva a bez dvojitých kritérií," dodal šéf ruskej diplomacie.

"Považujeme za veľmi dôležité naplniť všetky protiteroristické rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN a zaistiť fungovanie monitorovacích mechanizmov. Zároveň je nutné pokračovať v likvidácii vojenského a ekonomického potenciálu teroristických organizácií a zastaviť ich financovanie. Je preto potrebné prikročiť k rozhodnejším opatreniam voči radikalizácii spoločnosti a šíreniu teroristickej ideológie," uzavrel Lavrov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.