Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.02.2017, 10:02

Le Penová začína svoju predvolebnú kampaň. Predstaví hlavné ciele

Marine Le Penová
Zdroj: Reuters

Kandidátka na úrad francúzskeho prezidenta, krajne pravicová politička Marine Le Penová, začína tento víkend svoju predvolebnú kampaň.

Prieskumy verejnej mienky pritom naznačujú, že by sa mohla dostať aj do druhého kola volieb, ktoré sa začínajú v apríli, píše agentúra DPA.

Predstaví hlavné body programu

Očakáva sa, že na akciách v priebehu dneška a nedele v meste Lyon šéfka strany Národný front (FN) vytýči aj hlavné body svojho politického programu.

Na dnes má naplánovaných niekoľko rozhovorov a diskusií a v nedeľu zase vystúpi s prejavom ku svojim priaznivcom. 

Dnes popoludní má mať v Lyone predvolebný míting aj nezávislý kandidát, proeurópsky zameraný Emmanuel Macron, niekdajší francúzsky minister hospodárstva. Dúfa, že do druhého kola prezidentských volieb takisto postúpi - a 7. mája sa v nich možno stretne v súboji s Le Penovou.

Hamon a Fillon

Ďalšími kandidátmi na prezidentské kreslo v Elyzejskom paláci sú ľavičiar Benoit Hamon zo Socialistickej strany (PS) a Francois Fillon z konzervatívneho politického subjektu Republikáni (LR).

Fillon však momentálne okrem boja o možnosť stať sa francúzskym prezidentom bojuje zároveň aj s obvineniami ohľadne fiktívnych zamestnaní svojich rodinných príslušníkov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.