Útok pred múzeom LouvreTASR/AP
StoryEditor

Útočník z okolia Louvru je mimo ohrozenia života, múzeum otvorili

04.02.2017, 13:21
Autor:
TASRTASR

Páchateľ piatkového útoku na vojakov pri parížskom Louvri, ktorý je s vážnym strelným zranením v nemocnici, je mimo ohrozenia života.

Jeho zdravotný stav sa zlepšil, informovali dnes francúzske elektronické médiá s odvolaním sa na zdroje vyšetrovateľov, ktorí však zdôraznili, že muža zatiaľ nie je možné vypočúvať.

Muž vyzbrojený dvoma mačetami napadol okolo 09.50 h SEČ vo štvrtok skupinu štyroch vojakov pred nákupným centrom Carrousel du Louvre.

Útočník oblečený v čiernom tričku s lebkou, ktorý držal v každej ruke jednu mačetu, ľahko zranil jedného z vojakov. Iný zo skupiny vojakov ho postrelil a zneškodnil. 

Francúzski predstavitelia i orgány činné v trestnom konaní hovoria v tejto súvislosti o teroristickom útoku.

Parížsky prokurátor Francois Molins v piatok večer na tlačovej konferencii uviedol, že čin spáchal zrejme 29-ročný občan Egypta.

Totožnosť páchateľa nebola ešte definitívne potvrdená. Vyšetrovatelia ho však podľa všetkého identifikovali na základe fotografie z francúzskeho vízového systému.

Egypťan totiž podľa prokurátora pricestoval do Francúzska legálne na základe víz, o ktoré požiadal vlani v októbri na francúzskom veľvyslanectve v Dubaji, informovala televízia France 24. Do Paríža priletel 26. januára z Dubaja, prenajal si byt v ôsmom parížskom obvode a požičal auto. V sobotu si podľa Molinsa kúpil v centre Paríža obe mačety.

Policajti počas razie v mužovom prenajatom byte zhabali 900 eur v hotovosti, iPad a viacero platobných kariet.

Múzeum Louvre, ktoré v piatok po útoku uzavreli, dnes opäť otvorilo brány.

Na svojej internetovej stránke sa jeho vedenie poďakovalo širokej verejnosti za porozumenie a podporu.

01 - Modified: 2023-05-26 22:00:00 - Feat.: - Title: Za prípravu útoku na Kapitol a rozvratné sprisahanie dostal 18 rokov. Súd poslal do väzenia šéfa extrémistov 02 - Modified: 2023-05-26 09:48:57 - Feat.: - Title: Hlavným cieľom je Putin, priznali „tajní“ z Kyjeva. Spájajú ich s viacerými útokmi vrátane atentátu 03 - Modified: 2023-05-20 09:13:26 - Feat.: - Title: Veľké sudánske mestá zasiahli letecké útoky, konflikt vstupuje do šiesteho týždňa 04 - Modified: 2023-05-18 11:22:00 - Feat.: - Title: Na Kryme vybuchla železničná trať a vykoľajil sa vlak. Rusi opäť poslali rakety na Kyjev 05 - Modified: 2023-05-18 06:54:27 - Feat.: - Title: Počas stredajších útokov na Ukrajinu prišlo o život viacero osôb, vrátane päťročného chlapca
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
28. máj 2023 02:43