Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.02.2017, 09:24

Kritizoval Putina a tvrdil, že ho otrávili. Teraz upadol do kómy

Kritizoval Putina a tvrdil, že ho otrávili. Teraz upadol do kómy
Zdroj: YouTube.com

Prominentný kritik ruského prezidenta Vladimíra Putina a politiky Kremľa Vladimír Kara-Murza upadol do kómy po akútnom zlyhaní orgánov. Politik, ktorý od roku 2015 tvrdí, že ho otrávili mal podľa manželky cestovať do USA. Kara-Murzu, ktorý pracuje pre organizáciu Otvorené Rusko, previezli do nemocnice na oddelenie intenzívnej starostlivosti už 2. februára. Jeho stav je podľa lekárov vážny.

Tridsaťštyriročný politik strávil noc pred hospitalizáciou so svojou ženou a deťmi. Podľa manželky mala celá rodina v ten istý deň letieť do Washingtonu. Kara-Murza strávil v roku 2015 dva mesiace v nemocnici po tom, čo ho údajne otrávili.

„Sú to symptómy, ktoré nápadne pripomínajú tie pred dvoma rokmi. Moji rodičia zavolali záchranku a manžela sme previezli do tej istej nemocnice ako naposledy,“ povedala pre denník The Independent manželka Jevgenija.

Lekársky tím diagnostikoval Kara-Murzovi „akútnu otravu neznámou látkou“. Politik uplynulé mesiace strávil cestovaním po Rusku, počas ktorého na stretnutiach s voličmi premietal svoj dokument o zavraždenom opozičnom politikovi Borisovi Nemcovovi. Deň pred svojou hospitalizáciou dokonca vzdal Nemcovovi hold na Facebooku.

Lekári v roku 2015 neurčili príčinu jeho otravy. Kara-Murza i jeho manželka však svorne tvrdili, že politik bol úmyselne otrávený. „Nanešťastie existuje príliš veľa ľudí, ktorých iritujú aktivity môjho manžela. Takže je veľmi ťažké určiť, kto môže byť za týmito útokmi,“ dodala politikova manželka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.