Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2017, 10:19

"Nijaké výhovorky! Už ich prijmite!" V Barcelone na podporu utečencov protestovalo 160-tisíc ľudí

Účastníkov demonštrácie organizátori vyzvali, aby sa obliekli do šiat modrej farby.

"Nijaké výhovorky! Už ich prijmite!" V Barcelone na podporu utečencov protestovalo 160-tisíc ľudí
Zdroj: Youtube

Desaťtisíce ľudí vyšli dnes do ulíc Barcelony demonštrovať za to, aby španielska vláda prijala vyšší počet utečencov zo Sýrie a ďalších krajín. Tamojšie úrady odhadli, že na demonštrácii sa zúčastnilo okolo 160-tisíc ľudí.

Protestnú akciu zorganizovalo hnutie Náš domov je váš domov (Casa Nostra, Casa Vostra) pod heslom "Nijaké ďalšie výhovorky! Už ich prijmite!" Účastníkov demonštrácie organizátori zároveň vyzvali, aby sa obliekli do šiat modrej farby, v dôsledku čoho pripomínal ich pochod z centra Barcelony k pobrežiu Stredozemného mora pohyby morských vĺn.

Demonštranti volali po tom, aby Španielsko aj Európska únia poskytli útočisko tým, ktorí utekajú z oblastí zmietaných konfliktami a začlenili ich do svojej spoločnosti. K pochodu sa pridala aj starostka Barcelony Ada Colauová, ktorá už v minulosti kritizovala nízky počet utečencov, ktorých Španielsko prijalo.

Španielsko malo v rámci dohody o prerozdelení do členských krajín Európskej únie z roku 2015 prijať 16-tisíc utečencov. Doposiaľ však podľa tamojších médií prijalo len okolo 1000 utečencov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.