Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2017, 21:40

Zneužila Le Penová financie? Polícia podnikla raziu v kanceláriách Národného frontu

Marine Le Penová

Kancelárie francúzskej krajne pravicovej strany Národný front (FN) dnes prehľadali vyšetrovatelia v súvislosti s obvineniami, že zneužila financie Európskeho parlamentu (EP). Informovala o tom samotná strana.

Razia nasledovala tri dni po tom, čo Európsky úrad na boj proti podvodom (OLAF) oznámil, že líderka FN Marine Le Penová - v súčasnosti uchádzačka o prezidentskú funkciu - odovzdala falošnú zamestnaneckú zmluvu pre údajnú poslaneckú asistentku.

Je to už druhýkrát, čo vyšetrovatelia prehľadali kancelárie FN v súvislosti s tvrdeniami, že strana čerpala peniaze na poslaneckých asistentov EP, ktorí však v skutočnosti nepracovali pre europoslancov.

Národný front vyhlásil, že dnešný zásah len dokazuje, že skoršia razia spred roka bola bezvýsledná a celá akcia má poškodiť prezidentskú kampaň Le Penovej.

Tento mesiac už skôr Le Penová zmeškala konečný termín, ktorý jej určil EP pre prvú splátku z celkovej sumy 298 000 eur. Tú musí politička vrátiť europarlamentu za to, že nelegálne vyplácala svojich údajných poslaneckých asistentov. Le Penová však odmieta, že by akýmkoľvek spôsobom porušila zákon.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.