Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2017, 11:16

Kým jeho ľud trie biedu, Mugabe oslávil narodeniny hostinou za milión dolárov

Mugabe je najstaršou hlavou štátu na svete a budúci rok chce opäť kandidovať.

Kým jeho ľud trie biedu, Mugabe oslávil narodeniny hostinou za milión dolárov
Zdroj: Reuters

Asi milión dolárov stála podľa agentúry AFP hostina, ktorú pri príležitosti svojich 93. narodenín dnes usporiadal zimbabwiansky prezident Robert Mugabe pre tisíce svojich prívržencov. Mugabe riadi krajinu na juhovýchode Afriky pevnou rukou od vyhlásenia jej nezávislosti na Británii v roku 1980. Je najstaršou hlavou štátu na svete a budúci rok chce opäť kandidovať v prezidentských voľbách.

Každoročné extravagantné oslavy prezidentových narodenín poburujú obyvateľstvo, ktoré trpí veľkou nezamestnanosťou a nedostatkom potravín. Aká bola tohtoročná hostina sa zatiaľ nevie, ale vlani Mugabe ponúkol hosťom napríklad veľké množstvo slonieho a byvolieho mäsa a tiež tortu, ktorý vážila 92 kilogramov, teda počet zodpovedajúci jeho veku.

Mugabe odmieta kritikov a mieni ďalej vládnuť. "Väčšina ľudí si myslí, že nie je, kto by ma nahradil. Keby som si myslel, že to už nemôžem robiť, povedal by som to, aby ma moja strana nahradila. Avšak zatiaľ si nemyslím, že by som to mal hovoriť," vyhlásil v štátnej televízii prezident. Okrem iného nariadil, aby deti pri príležitosti jeho narodenín nešli do školy a oslavovali s ostatnými.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.