Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2017, 07:25

Varšava odmietla potvrdiť, že zvažuje svojho kandidáta do čela Európskej rady

Varšava odmietla potvrdiť, že zvažuje svojho kandidáta do čela Európskej rady
Zdroj: Reuters

Vedúca kancelárie poľskej premiérky, ministerka Beata Kempová v pondelok večer odmietla potvrdiť správu britských novín Financial Times, podľa ktorej Poľsko zisťuje u členských krajín Európskej únie, aké šance na zvolenie do čela Európskej rady by mal iný poľský kandidát.

A to napriek tomu, že súčasný prezident Európskej rady, bývalý poľský premiér Donald Tusk vyjadril pripravenosť zastávať svoj úrad ďalšie funkčné obdobie.

Financial Times tvrdia, že poľská premiérka Beata Szydlová overovala šance, aké by mal na zvolenie za prezidenta EÚ Jacek Saryusz-Wolski. V Európskom parlamente zastupuje hlavnú poľskú opozičnú stranu Občianska platforma, napísala tlačová agentúra PAP.

Kempová v rozhovore pre súkromný spravodajský kanál označila správu Financial Times za "špekuláciu". "Je evidentné, že prebiehajú rokovania a konzultácie. Celá Európa vedie konzultácie. Ale ja túto správu nepotvrdzujem," citovala ju PAP.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.