owens ivanka trumpReuters
StoryEditor

"V tom momente sa stal prezidentom Spojených štátov." Kritický komentátor pochválil Trumpa

01.03.2017, 09:34
Autor:
TASRTASR
Politický komentátor televíznej stanice CNN Van Jones si myslí, že počas prejavu v Kongrese sa Donald Trump stal prezidentom Spojených štátov.

Politický komentátor narážal na moment v prejave v Kongrese, keď si prezident uctil usmrteného príslušníka elitného armádneho útvaru SEAL.

Vojak William "Ryan" Owens zahynul začiatkom februára počas protiteroristickej operácie v Jemene. Jeho manželka bola prítomná v Kongrese a nezdržala sa sĺz. Prezident venoval Owensovi v prejave niekoľko minút – pochválil ho, poďakoval mu a uctil si ho. Zákonodarcovia a ostatní prítomní v Kongrese Owensovi dlho tlieskali.

"V tom momente sa stal prezidentom Spojených štátov. Bodka. Je veľa ľudí, ktorí majú mnohé dôvody byť kvôli nemu frustrovaní, vystrašení, nahnevaní. Ale toto bol jeden z najvýnimočnejších momentov, aké ste kedy videli v americkej politike. Bodka," povedal po skončení prejavu komentátor, ktorý je voči Trumpovi bežne kritický.

Jones si myslí, že ľudia, ktorí dúfali, že Trump sa stane zjednocujúcim a že nájde spôsob, ako sa stať "prezidentským", by mali byť z toho momentu šťastní. Naopak tí, ktorí dúfali, že Trump zostane rozdeľujúcim, by sa podľa Jonesa mali začať trochu obávať.

"Ak nájde spôsob, ako to urobiť znovu a znovu, bude tam osem rokov," dodal politický komentátor. Jones zároveň priznal, že Trump v prejave vyslovil veľa vecí, ktoré boli v rozpore s faktami, ktoré neboli správne, a s ktorými nesúhlasí a nebude súhlasiť. "Ale dnes urobil niečo, čo mu nemôžete odoprieť – stal sa prezidentom Spojených štátov," znova zdôraznil Jones.

Súhlasili s ním viacerí ďalší komentátori CNN vrátane tých, ktorí sú bežne voči Trumpovi kritickí.

01 - Modified: 2023-03-28 20:37:21 - Feat.: - Title: Bývalý viceprezident USA Pence musí vypovedať vo vyšetrovaní Trumpa 02 - Modified: 2023-03-26 17:33:05 - Feat.: - Title: „Ako v stalinskom Rusku!“ Trump na prvom mítingu kampane ostro kritizoval vyšetrovania, ktorým čelí 03 - Modified: 2023-03-25 12:35:01 - Feat.: - Title: Putinovým fetišom je sila. Neznesie pocit, že prehral. Pád už začal, myslí si autor jeho prejavov 04 - Modified: 2023-03-24 09:25:02 - Feat.: - Title: ​Trump klamal. U ľudí vyvolal nepravdivé očakávanie o svojom zatknutí, uviedol prokurátor z jeho kauzy 05 - Modified: 2023-03-22 22:19:05 - Feat.: - Title: Porota v Trumpovej kauze sa dnes nestretla, čakanie na možné obvinenie pokračuje
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
29. marec 2023 22:46