Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2017, 13:48

Trump obvinil Obamu z odpočúvania jeho kancelárie. Dôkazy neponúkol

Trump obvinil Obamu z odpočúvania jeho kancelárie. Dôkazy neponúkol
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump dnes obvinil svojho predchodcu v najvyššom úrade Baracka Obamu, že počas minuloročnej volebnej kampane nariadil odpočúvanie v Trumpovej kancelárii. Trump to napísal to svojom twitterovom účte bez uvedenia, že má pre svoje tvrdenia dôkazy.

"Hrozné! Práve som zistil, že Obama odpočúval moje telefóny v Trump Tower krátko pred (mojim) víťazstvom," napísal dnes v jednom z tweetov americký prezident. V ďalšom tweetu napísal: "Stavím sa, že dobrý právnik by mal skvelý prípad z toho, že prezident Obama odpočúval v októbri moje telefóny, krátko pred voľbami!"

Trump však v žiadnej z niekoľkých krátkych textových správ neuviedol, že by mal pre svoje tvrdenia dôkazy. Podľa denníka The Independent sa preslávil Trump častými nepodloženými a niekedy až bizarnými tvrdeniami. Podľa britského denníka to tiež nie je prvýkrát, čo sa oprel do svojho predchodcu.

Minulý mesiac napríklad Trump vyhlásil, že podľa neho Obama stojí za protestnými demonštráciami, ktoré sa po nástupe Trumpa do Bieleho domu rozšírili do amerických miest. Vlani sa Trump napríklad verejne hlásil k teórii, že Barack Obama sa nenarodil v USA a že jeho rodný list je "sfalšovaný".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.