18.03.2017, 18:30

Trump: Bolo to skvelé stretnutie. Nemecko nám však dlhuje ohromné množstvo peňazí

merkelová trump
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump dnes na twitteri označil svoje piatkové stretnutie s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou za "skvelé". Avšak jedným dychom Nemecku vyčítal, že dlhuje Severoatlantickej aliancii kopu peňazí a že Spojeným štátom sa musí za obranu Nemecka platiť viac.

V dvoch na seba nadväzujúcich tweetoch poslaných z floridského letoviska v Palm Beach, kde trávi víkend, napísal, že napriek "nepravdivým správam" bola jeho schôdzka s Merkelovou skvelá.

Najmä nemecké médiá však v dnešných ohlasoch konštatujú, že súdiac podľa výrazu oboch politikov počas fotografovania a tlačovej konferencie to na vrelé priateľstvo medzi nimi príliš nevyzerá.

Tomu nasvedčuje aj trpká poznámka v druhej časti Trumpovho rozdeleného tweetu, že Nemecko dlhuje Severoatlantickej aliancii "ohromné ​​množstvo peňazí" a že by malo za obranu poskytovanú Spojenými štátmi platiť viac.

"Napriek tomu, čo ste počuli z nepravdivých správ, som mal s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou skvelú schôdzku. Avšak Nemecko dlhuje ... (aliancii) NATO ohromné ​​množstvo peňazí & Spojené štáty musia byť platené viac za silnú a veľmi drahú obranu, ktorú poskytujú Nemecku!" napísal Trump.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.