19.03.2017, 00:00

Merkelová sa vo Washingtone musela premáhať. Pri Ivanke Trumpovej sa na moment neovládla

Prítomnosť ženy predávajúcej cez internet kabelky a šperky medzi šéfmi špičkových firiem nemeckú kancelárku prinajmenšom zarazila.

merkelová ivanka trumpová
Zdroj: Reuters

Prvé stretnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa a nemeckej kancelárky Angely Merkelovej sprevádzalo niekoľko situácií, ktoré rozoberajú americké médiá. Merkelová musela prekonať napríklad fakt, že Trump nereagoval na jej ponuku k potraseniu rúk pred objektívmi či že vedľa nej na stretnutí s elitnými biznismenmi sedela prezidentova dcéra Ivanka.

Podľa denníka Politico bolo na kancelárke zrejmé, že ju prítomnosť ženy predávajúcej cez internet kabelky a šperky medzi šéfmi zásadných amerických a nemeckých firiem - napríklad BMW či Siemens - zarazila. Keď Trumpova dcéra prehovorila o prínose svojho otca pre oživenie pracovného trhu, vrhla kancelárka jej smerom za všetko hovoriaci pohľad.

Merkelová sa však podľa amerického denníka premohla a negatívne emócie spojené s miešaním rodinného biznisu s vrcholnou politikou potlačila, pretože prišla do Washingtonu prezentovať Nemecko ako partnera a nie rivala USA.

Najmocnejšiu svetovú političku, ktorá dávala pred cestou do Spojených štátov najavo, že má podstatne odlišné názory ako Trump napríklad na imigráciu či budúcnosť Európskej únie, postihla ďalšia nepríjemná chvíľa na úvod stretnutia so šéfom Bieleho domu.

Novinári zachytili moment, kedy ponúkla Trumpovi, že si pred objektívmi kamier a fotoaparátov potrasú rukami. Prezident však na jej výzvu nereagoval, pričom nie je úplne zrejmé, či ju vôbec počul. Na spoločnú pózu každopádne nedošlo, hoci napríklad s japonským premiérom Šinzóm Abem si Trump triasol rukou celých 19 sekúnd.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.