Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.03.2017, 17:50

Obama Trumpa neodpočúval. Neexistujú žiadne dôkazy, vyhlásil šéf FBI

Obama Trumpa neodpočúval. Neexistujú žiadne dôkazy, vyhlásil šéf FBI
Zdroj: Reuters

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI), ani ministerstvo spravodlivosti nemajú žiadne dôkazy, že by vtedajší prezident Barack Obama počas minuloročnej predvolebnej kampane nariadil odpočúvanie Donalda Trumpa. Počas vypočutia v Kongrese to dnes povedal šéf FBI James Comey.

Prezident Trump svojho predchodcu bez zverejnenia akýchkoľvek dôkazov začiatkom marca obvinil, že ho vlani nechal odpočúvať v jeho sídle v newyorskom mrakodrape Trump Tower. Záležitosť teraz vyšetruje výbor pre spravodajské služby Snemovne reprezentantov.

Množstvo republikánskych aj demokratických politikov, rovnako ako niektorí bývalí predstavitelia bezpečnostných orgánov, sa v minulých týždňoch postavili na Obamovu stranu s tým, že dôkazy pre Trumpove tvrdenia podľa nich neexistujú. Niektorí prezidenta vyzvali, aby svoje slová odvolal, alebo sa svojmu predchodcovi ospravedlnil.

Republikánsky predseda výboru Devin Nunes dnes ale uviedol, že Trump síce nebol odpočúvaný, mohli však proti nemu byť nasadené iné sledovacie praktiky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.