Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.03.2017, 12:08

Erdogan sa vyhrážal Európanom: Nikde nebudete môcť bezpečne ísť po uliciach

Turecký prezident vyzval Európu, aby dodržiavala ľudské práva a demokraciu.

Erdogan sa vyhrážal Európanom: Nikde nebudete môcť bezpečne ísť po uliciach
Zdroj: TASR/AP

Európania sa nebudú môcť nikde vo svete bezpečne pohybovať po uliciach, ak Európa nezmení svoj postoj, povedal dnes podľa agentúry Reuters turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Európu vyzval, aby dodržiavala ľudské práva a demokraciu.

Erdogan a tureckí ministri v poslednej dobe opakovane kritizujú hlavne Holandsko a Nemecko za to, že tieto krajiny zabránili tureckej vládnej agitáciu na zhromaždeniach pre Turkov v exile. Kampaň mala presvedčiť Turkov, aby v aprílovom referende hlasovali za posilnenie právomocí hlavy štátu.

Ankara v tejto súvislosti obvinila Nemecko z nacistických praktík. V utorok Erdogan vyhlásil, že súčasná Európa je podľa neho fašistická a krutá ako v období pred druhou svetovou vojnou.

"Ak Európa bude takto pokračovať, žiadny Európan nikde vo svete nebude môcť bezpečne ísť po uliciach. My, Turecko, vyzývame Európu, aby dodržiavala ľudské práva a demokraciu," povedal dnes Erdogan na akcii pre miestnych novinárov v Ankare.

Turecký vicepremiér Numan Kurtulmuş dnes podľa Reuters oznámil, že tureckí vládni činitelia sa síce stále zúčastňujú na akciách pre tureckú diaspóru v Európe, ale už neagitujú.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.