Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.03.2017, 12:08

Útočník bol britským občanom narodeným v Spojenom kráľovstve, tajné služby o jeho radikalizácii vedeli

Jeho identita zatiaľ v záujme vyšetrovania zverejnená nebude.

Útočník bol britským občanom narodeným v Spojenom kráľovstve, tajné služby o jeho radikalizácii vedeli
Zdroj: Reuters

Terorista, ktorý v stredu zaútočil v Londýne, bol britským občanom narodeným v Spojenom kráľovstve. Dnes to v prejave pred zákonodarcami vyhlásila britská premiérka Theresa Mayová s tým, že identita zatiaľ v záujme vyšetrovania zverejnená nebude.

O útočníkovi Mayová povedala, že bol predtým kvôli "násilnému radikalizmu" v hľadáčiku tajných služieb, ale že v súčasnej dobe ho úrady nepovažovali za hrozbu. Podľa premiérky je polícia presvedčená, že konal sám a že verejnosti teraz žiadne bezprostredné nebezpečenstvo nehrozí.

Útočníka postreleného bezpečnostnými zložkami ošetrujú záchranári, neskôr zraneniam podľahol:

Zdroj: TASR/AP

"Celá krajina chce vedieť, kto je zodpovedný za túto krutosť. Beží rozsiahle protiteroristické vyšetrovanie, ktorého cieľom je odhaliť o útoku všetko, čo bude možné, a to vrátane prípravy, motivácie a toho, či sa na plánovaní podieľali aj ďalší ľudia," povedala Mayová.

Stredajší čin označila za útok proti slobode a demokracii, lebo atentátnik si za svoj cieľ vybral miesto, kde sa ľudia z celého sveta schádzajú, aby sa radovali z toho, čo znamená sloboda. "Nebojíme sa a nikdy tvárou v tvár terorizmu nezaváhame," vyhlásila premiérka. "Neporazíte nás, naše hodnoty sú trvalé," dodala.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.