Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.03.2017, 06:57

Vydražia denník, v ktorom mladý Kennedy vyjadruje obdiv k Hitlerovi

Vydražia denník, v ktorom mladý Kennedy vyjadruje obdiv k Hitlerovi
Zdroj: Reuters

Do dražby pôjde denník bývalého amerického prezidenta Johna Kennedyho, ktorý si tento budúci štátnik viedol ešte v mladosti. Počas svojej cesty po Európe v roku 1945 si doň vtedy 28-ročný Kennedy zaznamenal svoje očarenie nacistickým vodcom Adolfom Hitlerom.

Kennedy sa dostal na starý kontinent približne štyri mesiace po Hitlerovej samovražde v berlínskom bunkri ako novinár, krátko na to, ako ukončil vojenskú službu na lodi v Tichom oceáne. Podľa odborníkov je tento 61-stranový denník jediným, ktorý si 35. prezident Spojených štátov viedol počas života.

Denník pôjde do dražby vôbec po prvý raz 26. apríla v Bostone. Jeho dlhodobou vlastníčkou je Deirdre Hendersonová, ktorá pracovala ako Kennedyho výskumná asistentka v časoch, keď bol americkým senátorom s ambíciami pre Biely dom. Podľa stanice BBC sa víťazná ponuka odhaduje na 200 000 dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.