Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.04.2017, 16:12

"Asad nechal povraždiť krásne bábätká." Takto Trump oznámil národu útok v Sýrii

Prinášame plné znenie prejavu amerického prezidenta Donalda Trumpa k americkému národu, v ktorom oznamoval úder v Sýrii.

"Asad nechal povraždiť krásne bábätká." Takto Trump oznámil národu útok v Sýrii
Zdroj: Reuters

Moji drahí Američania, v utorok sýrsky diktátor Bašár Asad podnikol strašný útok chemickými zbraňami na nevinných civilistov. S použitím nervového plynu Asad zadusil životy bezmocných mužov, žien a detí. Mnoho z nich zomrelo pomalou a brutálnou smrťou.

Pri tomto barbarskom útoku boli dokonca kruto zavraždené aj krásne bábätká. Žiadne božie dieťa by nemalo zažiť takú hrôzu.

Dnes večer som nariadil cielený vojenský úder na leteckú základňu v Sýrii, odkiaľ bol chemický útok podniknutý. Je životne dôležitým národným záujmom Spojených štátov zabrániť šíreniu a používaniu smrteľných chemických zbraní a odradiť od ich šírenia a používania.

Niet pochýb o tom, že Sýria použila zakázané chemické zbrane, porušila svoje záväzky vyplývajúce z dohovoru o chemických zbraniach a ignorovala naliehanie BR OSN.

​Všetky predchádzajúce pokusy v uplynulých rokoch zmeniť Asadovo správanie zlyhali, a zlyhali veľmi dramaticky. Výsledkom je, že sa prehlbuje utečenecká kríza a región je stále nestabilnejší, čo ohrozuje Spojené štáty a ich spojencov.

Dnes večer vyzývam všetky civilizované národy, aby sa pridali k nášmu úsiliu zastaviť masaker a krviprelievanie v Sýrii a tiež terorizmus všetkých druhov a typov.

Prosíme o božiu múdrosť v čase, keď čelíme veľmi rozbúrenému svetu. Modlíme sa za životy zranených a za duše tých, ktorí zomreli. A dúfame, že kým Amerika bude hájiť spravodlivosť, mier a harmónia nakoniec zvíťazia.

Dobrú noc. A boh žehnaj Amerike a celému svetu.

Ďakujem vám.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.