Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.04.2017, 12:54

Fillon: Ak pravicoví voliči podporia Le Penovú, prezidentom sa stane Macron

Dával tým najavo, že ak do druhého postúpia Le Penová a Macron, druhý menovaný ma podľa prieskumov veľkú šancu na celkové víťazstvo.

Fillon: Ak pravicoví voliči podporia Le Penovú, prezidentom sa stane Macron
Zdroj: Reuters

Francúzsky prezidentský kandidát Francois Fillon odkázal pravicovým voličom, že ak dajú hlas Marine Le Penovej, nakoniec sa prezidentom stane Emmanuel Macron. V rozhovore pre dnešný francúzsky denník Le Figaro tiež vyhlásil, že verí vo svoj postup do druhého kola a zaútočil na Macrona v otázke islamského radikalizmu.

"Ak budú voliť Le Penovú, budú mať Macrona," povedal Fillon. Dával tým najavo, že ak do druhého postúpia Le Penová a Macron, druhý menovaný ma podľa prieskumov veľkú šancu na celkové víťazstvo.

Jedna z hlavných Fillonových tém v kampani je boj proti islamskému radikalizmu. V tejto súvislosti adresoval tvrdé slová Macronovi: "V boji proti islamizmu, ako aj v ostatných témach, je Macron vágny. Nevidno u neho odhodlanie efektívne bojovať proti tomuto nebezpečenstvu. Pre Macrona nie je islamizmus totalitnou hrozbou, ktorá ohrozuje svetový mier."

Fillon svojmu súperovi vyčíta, že nehovorí o vyhosťovaní nebezpečných islamistov ani o rozpúšťaní radikálnych islamských skupín na francúzskom území.
Na otázku o predpokladaných výsledkoch nedeľňajšieho prvého kola prezidentských volieb odpovedal stroho: "Dostanem sa do druhého kola."

V predvolebných prieskumoch vedie centrista Macron pred predsedníčkou Národného frontu (FN) Marine Le Penovou, ktorí majú najväčšiu šancu na postup do druhého kola volieb, konaného bude 7. mája. Fillon a ľavičiar Jean-Luc Mélenchon obsadzujú v sondážach striedavo tretiu a štvrtú priečku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.