Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2017, 14:45

V Čiernom mori sa potopila výzvedná loď ruskej armády

Všetkých 78 členov posádky zachránila turecká pobrežná hliadka.

V Čiernom mori sa potopila výzvedná loď ruskej armády
Zdroj: Reuters

Výzvedná loď ruskej armády sa dnes v hustej hmle zrazila s iným plavidlom v Čiernom mori, asi 40 kilometrov severozápadne od Bosporského prielivu. S odvolaním sa na informáciu ruského ministerstva obrany to oznámila agentúra Interfax. Podľa tureckých zdrojov sa ruská loď potopila, všetkých 78 členov posádky zachránila turecká pobrežná hliadka.

Výzvedná loď Liman, ktorá je súčasťou ruskej Čiernomorskej flotily, sa zrazila s obchodným plavidlom plávajúcim pod vlajkou afrického Toga, uviedla agentúra Reuters. Po prerazení kýlu sa podľa tureckých zdrojov napriek úsiliu posádky ruská loď potopila. Nešťastie zrejme spôsobila zlá viditeľnosť v hustej hmle.

O osude druhého plavidla, ktoré prevážalo dobytok, nie je zatiaľ nič známe.

Z havarovaného ruského plavidla bolo evakuovaných 78 ľudí, oznámila turecká prepravná spoločnosť GAC. Nikto nie je nezvestný a nikto nebol zranený. Kvôli incidentu sa turecký premiér Binali Yildirim telefonicky spojil so svojím ruským partnerom Dmitrijom Medvedevom, aby vyjadril nad incidentom ľútosť.

Loď podľa ruských médií začiatkom roka pôsobila v Stredozemnom mori, kde "plnila úlohy v rámci stáleho operatívneho zoskupenia ruského námorníctva". Na východe Stredomoria udržuje Rusko v súvislosti s konfliktom v Sýrii flotilu bojových plavidiel, ktoré podporujú operácie ruského letectva na sýrskom bojisku.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.