Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.05.2017, 11:58

Buckinghamský palác zvolal mimoriadnu schôdzu. Kráľovnin manžel Philip odchádza do dôchodku

Buckinghamský palác dnes o princovom aktuálnom zdravotnom stave nezverejnil žiadne podrobnosti.

Buckinghamský palác zvolal mimoriadnu schôdzu. Kráľovnin manžel Philip odchádza do dôchodku
Zdroj: Reuters

95-ročný britský princ Philip, manžel kráľovnej Alžbety II., bude svoje verejné povinnosti vykonávať len do augusta. Informoval o tom dnes Buckinghamský palác. 91-ročná panovníčka bude naďalej plniť svoje záväzky v plnom rozsahu.

Princ Philip, ktorý na budúci mesiac oslávi 96 rokov, má podľa Buckinghamského paláca vo svojom rozhodnutí úplnú podporu kráľovnej. Palác upresnil, že princ bude naďalej stáť na čele početných charitatívnych organizácií, ale nebude sa aktívne zúčastňovať verejných podujatí.

Vojvoda z Edinburghu v nedávnej minulosti trpel srdcovými problémami, ale stále často vystupoval na verejnosti. Buckinghamský palác dnes o jeho aktuálnom zdravotnom stave nezverejnil žiadne podrobnosti.

Dnes ráno vyvolala verejné znepokojenie informácia britskej tlače, že Buckinghamský palác na dnes zvolal mimoriadnu schôdzku vedenia personálu. Obavy o zdravie kráľovského páru alebo dokonca špekulácie o úmrtí v kráľovskej rodine však čoskoro rozptýlili zástupcovia paláca.

Kráľovná Alžbeta aj princ Philip ešte v stredu plnili svoje verejné povinnosti a podľa britských médií sa očividne tešili dobrému zdraviu. Kráľovná prijala britskú premiérku Theresa Mayovú, aby formálne vyslovila súhlas s rozpustením parlamentu pred nadchádzajúcimi predčasnými parlamentnými voľbami. Princ Philip sa zase zúčastnil otvorenia novej tribúny na londýnskom kriketovom štadióne Lord's Cricket Ground.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.