Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2017, 07:45

Kanadský premiér baví sociálne siete, do práce prišiel v ponožkách Star Wars

Kanadský premiér baví sociálne siete, do práce prišiel v ponožkách Star Wars
Zdroj: Reuters

Kanadský premiér Justin Trudeau prezradil, že patrí k fanúšikom Hviezdnych vojen. Urobil to pri nečakanej príležitosti - pri diplomatickom rokovaní s írskym premiérom Endom Kennym. Keď si s ním sadol na fotenie do hlbokého koženého kresla, boli pod jeho nohavicami vidieť jasne farebné ponožky s motívom robotov R2-D2 a C-3PO z Hviezdnych vojen.

Jedna bola žiarivo žltá, druhá modrá a v kombinácii s tmavým oblekom boli neprehliadnuteľné. Ako napísal denník The New York Times, 4. máj nebol len stretnutím Trudeaua s Kennym, ale aj medzinárodným dňom Hviezdnych vojen.

Práve 4. mája, ktorého výslovnosť v angličtine má najbližšie ku slávnej vete z Hviezdnych vojen "May the Force be with you", sa fanúšikovia obliekajú ako rytieri rádu Jedi z hviezdnej ságy a zdravia sa onou vetou: Nech ťa sprevádza sila.

A 4. mája nešlo iba o Montreal, ale aj o USA, kde prezident Donald Trump prijal austrálskeho premiéra Malcolma Turnbulla. Logicky sa mali všetky oči uprieť na prvú dámu Melaniu, ktorá sa dostavila na slávnostnú večeru v asymetrických jasne žltých šatách od Diora cez jedno rameno. Bol to ale Trudeau a jeho ponožky, o ktorom sa podľa NYT hovorilo viac.

Premiér hrdo umiestnil fotografiu nôh na twitter sa slovami: Toto sú ponožky, aké hľadáte. Podľa newyorského denníka je Trudeau zjavne z novej generácie štátnikov, dokáže ísť s dobou a chápať svojich voličov. Nie je nad to prihlásiť sa k masovo sledovanému filmu a presvedčiť tým občanov, že zdieľate ich hodnotový systém.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.