Príslušníci izraelských bezpečnostných síl v Jeruzaleme. FOTO: TASR/AP
StoryEditorIzraelská armáda na Západnom brehu Jordánu zabila reportérku Al-Džazíry
Novinárka Širín abú Aklahová nakrúcala reportáž o operácii izraelských vojakov v meste Džanín a pri streľbe bol zranený aj jej kolega z palestínskeho denníka Al-Kuds. Izraelská armáda sa k incidentu zatiaľ nevyjadrila.
Známa reportérka katarskej televíznej stanice Al-Džazíra dnes zomrela na palestínskom Západnom brehu Jordánu po tom, čo ju zasiahli strely vypálené izraelskou armádou. Informovala o tom stanica a palestínske ministerstvo zdravotníctva.
Novinárka Širín abú Aklahová nakrúcala reportáž o operácii izraelských vojakov v meste Džanín a pri streľbe bol zranený aj jej kolega z palestínskeho denníka Al-Kuds. Izraelská armáda sa k incidentu zatiaľ nevyjadrila.
Izraelské bezpečnostné zložky v poslednej dobe vykonávajú prakticky denne razie v Džaníne, ktorý je považovaný za jednu z bášt palestínskych radikálov. Izrael zintenzívnil vojenské akcie na palestínskych územiach v súvislosti so sériou protiizraelských útokov, pri ktorých bola od 22. marca zabitá viac ako desiatka ľudí.
01 - Modified: 2025-12-25 22:40:00 - Feat.: - Title: Izrael sa z Gazy nikdy úplne nestiahne, vyhlásil minister obrany
02 - Modified: 2025-12-25 14:12:00 - Feat.: - Title: Izraelská polícia a Šin Bet zadržali muža podozrivého zo špionáže pre Irán
03 - Modified: 2025-12-24 09:31:19 - Feat.: - Title: Ticho po búrke, pokoj v nedohľadne: Zázračné riešenia na Blízky východ opäť neprišli
04 - Modified: 2025-12-22 12:12:02 - Feat.: - Title: Naše rakety slúžia len na obranu, reaguje Irán na varovania Izraela
05 - Modified: 2025-12-22 05:46:31 - Feat.: - Title: Minister Saar vyzval Židov v západných krajinách, aby sa prisťahovali do Izraela