Satelitné snímky ukazujú, že Ukrajincom sa podarilo zničiť dva pontónové mosty pri obci Bilohorivka. FOTO: BlackSky 
StoryEditor

Rusi na rieke Severný Donec stavajú pontónové mosty, Ukrajinci ich vyhadzujú do vzduchu

13.05.2022, 07:18
Autor:
ČTKČTK

Satelitné snímky zobrazujú dym stúpajúci z hustého lesa západne od rieky. Zrejme sa podľa nich bojuje aj v oblasti, kde boli umiestnené ruské mosty.

Ukrajinské sily ďalej bránia ruskému postupu pri rieke Severný Donec neďaleko obce Bilohorivka na východe Ukrajiny. Vyplýva to zo satelitných snímok spoločnosti BlackSky, napísal portál CNN, podľa ktorého intenzívne boje pokračujú v rovnakom ohybe rieky, kde Rusko postavilo dva pontónové mosty. Tie sily Kyjeva následne zničili.

Satelitné snímky zhotovené vo štvrtok popoludní zobrazujú dym stúpajúci z hustého lesa západne od rieky. Zrejme sa podľa nich bojuje aj v oblasti, kde boli umiestnené ruské mosty.

Aj napriek silnej dymovej clone možno vidieť objekt - podľa všetkého tretí most ruských jednotiek - ktorý preklenuje celú rieku. Snímky zhotovené bezpilotnými lietadlami ukazujú, že dva predchádzajúce mosty už cez Severný Donec nevedú.

Gubernátor Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj v stredu uviedol, že ruskí vojaci sa ďalej snažia vybudovať mosty cez rieku. Uviedol tiež, že ich Ukrajinci opakovane vyhadzujú do povetria. Ukrajinský generálny štáb vo štvrtok v pravidelnom hlásení oznámil, že sa ruským silám podarilo prekročiť Severný Donec pri meste Lyman, teda vyššie proti prúdu rieky.

23. jún 2022 14:03