Mariupolské oceliarne Azovstal. FOTO: Reuters
StoryEditor

Ruské jednotky ďalej ostreľujú východ a juh Ukrajiny, uvádza Kyjev

13.05.2022, 07:37
Autor:
ČTKČTK

Pokračuje aj ostreľovanie mariupolských oceliarní Azovstal, kde sa z dôvodu dokončenej evakuácie civilistov dá v blízkej budúcnosti očakávať zosilnenie útoku.

Ruské jednotky pokračujú v útokoch na Donbase a v smere na Záporožie, na severovýchode krajiny sa snažia posilniť ochranu hranice s Ukrajinou, uviedol dnes ukrajinský generálny štáb.

Pokračuje aj ostreľovanie mariupolských oceliarní Azovstal, kde sa z dôvodu dokončenej evakuácie civilistov dá v blízkej budúcnosti očakávať zosilnenie útoku, píše generálny štáb.

Podľa pravidelného hlásenia ukrajinskej armády z dnešného rána, teda 79. dňa ruskej invázie, sa zdá, že sa situácia na bojisku nezmenila, napísal ruskojazyčný portál BBC. "Rusi útočia na Donbase, pri Charkove sa bránia a ustupujú a v ďalších miestach pokračuje ostreľovanie," píše spravodajský server.

V Luhanskej oblasti sa ruské jednotky ďalej snažia získať plnú kontrolu nad mestom Rubižne, útočili aj na obce v Doneckej oblasti vrátane Marjinky, ktorú získali v apríli pod kontrolu opäť ukrajinské sily. V smere na Záporožie ruskí vojaci ostreľovali ukrajinské pozície pozdĺž celého frontu, píše ukrajinský generálny štáb.

Ruská armáda tiež posilňuje ochranu hraníc s Ukrajinou v Kurskej a Brianskej oblasti. Ukrajinská armáda s odkazom na dostupné informácie uviedla, že Moskva k hraniciam presúva delostrelecké jednotky, aby ostreľovala obce v ukrajinskej Černihivskej oblasti.

21. máj 2022 10:28