Ľudia pred čínskou ambasádou v Kyjeve žiadajú pomoc pri evakuácii ukrajinských vojakov v Azovstale. FOTO: Reuters
StoryEditor

Bojovníci z pluku Azov "si nezaslúžia žiť", tvrdí ruský zákonodarca

17.05.2022, 14:20
Autor:
TASRTASR

Ruská Štátna duma diskutuje o zákaze výmeny ukrajinských bojovníkov z pluku Azov za zajatých ruských vojakov. Ruský zákonodarca Leonid Sluckyj dnes dokonca vyhlásil, že Rusko by malo uvažovať nad trestom smrti pre "nacionalistických bojovníkov" z Azovu.

Ruský parlament možno zakáže výmenu ukrajinských bojovníkov z pluku Azov za zajatých ruských vojakov. Dolná komora ruského parlamentu, Štátna duma, diskutuje o zákaze takejto výmeny. V utorok to uviedol internetový kanál Telegram, ktorý vysiela zasadnutie z tejto komory.

V minulotýždňovom rozhovore s českým vojenským expertom Lukášom Visingrom sa dozviete aj to, prečo má ruská armáda na Ukrajine také veľké problémy:

Agentúra Reuters citovala ruskú štátnu tlačovú agentúru TASS, podľa ktorej predseda Dumy Viačeslav Volodin povedal, že "nacistickí zločinci" (ukrajinskí bojovníci z pluku Azov) by nemali byť vymenení.

Stovky týchto bojovníkov strávili v Rusmi obliehaných a bombardovaných oceliarňach Azovstaľ v juhoukrajinskom meste Mariupol dlhé, ťažké týždne a nakoniec ich z pondelka na utorok pri zložitej operácii odviezli na ukrajinské územie ovládané Ruskom. Moskva tvrdí, že títo bojovníci sa vzdali.

Ruský zákonodarca Leonid Sluckyj, ktorý sa zúčastňuje na mierových rozhovoroch s Kyjevom, v utorok dokonca vyhlásil, že Rusko by malo uvažovať nad trestom smrti pre "nacionalistických bojovníkov" z ukrajinského pluku Azov.

V rozprave v dolnej komore Sluckyj povedal, že hoci má Rusko zavedené moratórium na trest smrti, malo by "starostlivo zvážiť" hrdelný trest pre týchto bojovníkov z pluku Azov.

"Nezaslúžia si žiť po tých obludných zločinoch proti ľudskosti, ktoré spáchali a ktoré sa ďalej páchajú proti našim zajatcom," vyhlásil Sluckyj.

01 - Modified: 2022-09-28 21:31:50 - Feat.: - Title: Americký rezort diplomacie označil výsledky ukrajinských referend za vymyslené 02 - Modified: 2022-09-28 19:43:24 - Feat.: - Title: Nové sankcie Európska únia voči Rusku budú zamerané na vyše 1300 ľudí a firiem 03 - Modified: 2022-09-28 18:31:23 - Feat.: - Title: Rusko vyšetruje poškodenie plynovodov Nord Stream ako medzinárodný terorizmus 04 - Modified: 2022-09-28 18:23:43 - Feat.: - Title: Nezamestnanosť v Rusku klesla v auguste na historické minimum 05 - Modified: 2022-09-28 17:19:16 - Feat.: - Title: USA oznámili novú vojenskú pomoc pre Ukrajinu za vyše miliardu dolárov
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
29. september 2022 07:13