StoryEditor

Vojna sa rozhodne v septembri. Rusi sa vrátia z chát a začnú sa pozerať do budúcnosti, tvrdí britský expert Galeotti

20.05.2022, 09:29

Pred zimou by mohli Rusi pocítiť isté vyčerpanie – vo vojenskom žargóne známe ako „kulminácia“. Analýzu britského profesora podporujú aj niektoré informácie ukrajinských spravodajcov.

Podľa britského profesora Marka Galeottiho sa o výsledku vojny na Ukrajine a osude Putinovho režimu rozhodne tento rok v septembri, kedy sa začnú Rusi vracať z dovoleniek. Podporujú to aj niektoré informácie ukrajinských spravodajcov.

Od stredajšieho večera na sociálnych sieťach prebieha debata bezpečnostných analytikov. Spustil ju britský expert na Rusko Mark Galeotti, ktorý na svojom podcaste In Moscow's Shadows (V tieni Moskvy) predpovedal, že o ďalšom osude vojny na Ukrajine sa rozhodne v septembri.

"V septembri bude Rusko musieť spočítať zajaca po hone," uviedol Galeotti. „Ale ani vzdialene netvrdím, že sa v septembri náhle všetko zmení, verím, že uvidíme začiatok možnej zmeny. Skončí sa chatárska sezóna, ľudia budú späť v práci. Príde ten psychologický moment, kedy sa ľudia začnú pozerať do budúcnosti – pripravovať sa na zimu.“

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 77% na dočítanie.
21. jún 2022 22:26