Zásobovanie Ukrajiny západnými zbraňami, ktoré môžu zasiahnuť ruské územie, povedie k neprijateľnej eskalácii. Podľa agentúry TASS to dnes uviedol ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.
Lavrov ruskej stanici RT, ktorá vysiela v arabčine povedal, že ruskí predstavitelia varovali Západ, že fakticky vedie zástupnú vojnu s Ruskom prostredníctvom Ukrajincov. Dodávky zbraní schopných ohroziť ruské územie podľa neho budú "najvážnejším krokom k neprijateľnej eskalácii".
Viaceré západné krajiny v súvislosti s ruskou inváziou na Ukrajinu začali dodávať Kyjevu najskôr ľahké a neskôr aj ťažké zbrane, vrátane tankov, samohybných húfníc, systémov protivzdušnej obrany či protilodných striel.
Ukrajinskí velitelia dnes pripustili ťažkú situáciu na bojisku a vyzvali západných partnerov k dodávkam ďalších zbraní, predovšetkým ďalekonosných, ktoré by umožnili zlepšiť situáciu ukrajinských síl. Vzhľadom na ruskú ofenzívu v Donbase na východe krajiny potrebujú Ukrajinci tieto zbrane čo najskôr.
