Ilustračná fotografia, kde sa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prihovára publiku 64. ročníka odovzdávania cien Grammy na tému invázie Ruska na Ukrajinu,USA, 3. apríla 2022. FOTO: REUTERS
StoryEditor

Ukrajinci hackli televíziu na anektovanom Kryme. Jej divákom sa následne prihovoril Zelenskyj

21.08.2022, 09:41
Autor:
TASRTASR

Vo videu sa objavia aj ukrajinské a krymskotatárske vlajky, pričom znie pieseň Ukrajina si ty od ukrajinskej speváčky Tiny Karoľ.

Vďaka ukrajinským hackerom Prvý kanál ruskej ruskej televízie v sobotu pre divákov na území Ruskom anektovaného Krymu odvysielal krátky príhovor ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Informovala o tom v nedeľu britská stanica BBC.

Centrum pre strategickú komunikáciu (StratCom) ozbrojených síl Ukrajiny na svojom telegramovom kanáli zverejnilo časť prezidentovej výzvy.

Zelenskyj v nej hovorí: "Nech si každý ruský predstaviteľ, ktorý sa zmocnil územia nášho milovaného Krymu, pamätá, že na tejto zemi pre neho nebude mier."

Vo videu sa objavia aj ukrajinské a krymskotatárske vlajky, pričom znie pieseň Ukrajina si ty od ukrajinskej speváčky Tiny Karoľ.

Téme anektovaného Krymu sa Zelenskyj venoval aj vo svojom videopríhovore zverejnenom na sociálnych sieťach v sobotu večer. Uviedol v ňom okrem iného, že "na Kryme doslova cítiť, že tamojšia okupácia (Ruskom) je dočasná a Ukrajina sa vracia."

BBC pripomenula, že v posledných týždňoch došlo na polostrove anektovanom Ruskom v roku 2014 k výbuchom na vojenskom letisku pri meste Saki a v muničných skladoch pri meste Džankoj.

image

Ukrajinský dron narazil do budovy velenia ruského námorníctva na Kryme

Protivzdušná obrana na rôznych miestach Krymu bola v posledných dňoch aktivovaná aj niekoľkokrát denne a úrady dosadené Ruskom hlásili nálezy trosiek ukrajinských bezpilotných lietadiel.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
14. január 2026 10:50