Premiér Eduard Heger prichádza na Pražský hrad pred začiatkom samitu Európskeho politického spoločenstva. FOTO: TASR/AP
StoryEditor

Ak Putin stratí vplyv na Európu, trh s plynom sa upokojí, myslí si Heger

06.10.2022, 18:43
Autor:
TASRTASR

Premiér upozornil, že na stretnutí Európskeho politického spoločenstva ešte neprebehla detailná diskusia o riešení vysokých cien plynu. Debatu o tejto otázke očakáva v piatok na neformálnom zasadnutí Európskej rady.

Ak ruský prezident Vladimir Putin stratí vplyv na Európu, zmizne výrazný prvok neistoty, čím sa podľa predsedu vlády SR Eduarda Hegera upokojí trh s plynom a zníži sa aj jeho cena. Uviedol to po popoludňajšom programe na samite Európskeho politického spoločenstva EPC v Prahe, informuje spravodajkyňa TASR.

Putinovi záleží podľa Hegera len na vlastnom prospechu. "On si chce nahnať tie isté príjmy za výrazne menšie dodávky," uviedol slovenský premiér.

Heger upozornil, že na štvrtkovom stretnutí EPC ešte neprebehla detailná diskusia o riešení vysokých cien plynu. Debatu o tejto otázke očakáva v piatok na neformálnom zasadnutí Európskej rady.

V rámci štvrtkového popoludňajšieho programu predsedal slovenský premiér spolu s moldavskou prezidentkou Maiou Sanduovou debate pri okrúhlom stole na tému "Mier a bezpečnosť na európskom kontinente".

Na diskusii sa zúčastnilo ďalších deväť predstaviteľov štátov vrátane hostiteľa, českého premiéra Petra Fialu, a predsedu Európskej rady Charlesa Michela.

Heger potom absolvoval tri bilaterálne stretnutia – s predsedom slovinskej vlády Robertom Golobom, moldavskou prezidentkou Maiou Sanduovou a prezidentkou Kosova Vjosou Osmaniovou.

Vo štvrtok sa na Pražskom hrade koná historicky prvý summit Európskeho politického spoločenstva EPC, ktorého vznik inicioval francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Lídri 43 európskych krajín na Pražskom hrade rokujú o mieri a bezpečnosti, energetike, klíme a ekonomickej situácii. Na stretnutie EPC v piatok nadviaže neformálny summit Európskej únie.

01 - Modified: 2024-05-21 06:54:48 - Feat.: - Title: Východoukrajinský Charkov je naďalej terčom ruských útokov, hlásia päť zranených 02 - Modified: 2024-05-21 05:47:52 - Feat.: - Title: Do Kyjeva pricestovala šéfka nemeckej diplomacie Baerbocková 03 - Modified: 2024-05-21 05:30:33 - Feat.: - Title: USA neplánujú vyslať na Ukrajinu vojenských inštruktorov 04 - Modified: 2024-05-21 04:51:51 - Feat.: - Title: Ukrajinci zasiahli pri raketovom útoku ruský sklad paliva v okupovanej Luhanskej oblasti 05 - Modified: 2024-05-20 21:18:16 - Feat.: - Title: Bezpečnostné rada OSN neschválila návrh Ruskom predloženej rezolúcie o zákaze zbraní vo vesmíre
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
21. máj 2024 09:03