Nemecký týždenník Bild s odvolaním sa na zdroje z prostredia nemeckej vlády taktiež oznámil, že Scholz dodávku tankov Leopard 2 umožní, keď to schvália aj ďalšie členské krajiny NATO.
Nemecký spolkový kancelár Olaf Scholz je údajne pripravený povoliť za istých podmienok dodávku nemeckých tankov Leopard 2 na Ukrajinu.
Scholz v utorkovom telefonáte s americkým prezidentom Joeom Bidenom podľa informácií zmienených médií uviedol, že Nemecko by mohlo tanky dodať, ak USA Ukrajine poskytnú svoje tanky Abrams. Biden to však počas rozhovoru zjavne nepotvrdil.
Nemecký týždenník Bild s odvolaním sa na zdroje z prostredia nemeckej vlády taktiež oznámil, že Scholz dodávku tankov Leopard 2 umožní, keď to schvália aj ďalšie členské krajiny NATO. Úrad kancelára sa k záležitosti v stredu večer odmietol vyjadriť.
Scholz v posledných dňoch čelí zvýšenému tlaku v súvislosti s rozhodnutím o dodávkach zbraní pre Ukrajinu.
Nové dodávky pomoci budú jednou z tém piatkového stretnutia Kontaktnej skupiny pre obranu Ukrajiny na leteckej základni Ramstein v Nemecku.
01 - Modified: 2025-12-05 20:52:53 - Feat.: - Title: Tisíce žiakov a študentov protestovalo proti zákonu o vojenskej službe, mnoho z nich vynechalo vyučovanie
02 - Modified: 2025-12-05 19:20:14 - Feat.: - Title: Miliardy na obranu pred Ruskom. Nórsko navyšuje rozpočet a objednáva ponorky od Thyssenkruppu
03 - Modified: 2025-12-05 13:55:40 - Feat.: - Title: Nemecký parlament schválil návrat brannej povinnosti, cieľom je výrazne posilniť armádu
04 - Modified: 2025-12-05 10:03:41 - Feat.: - Title: Nemecké stíhačky budú od soboty chrániť poľský vzdušný priestor
05 - Modified: 2025-12-05 05:45:11 - Feat.: - Title: Nemecký parlament bude hlasovať o zákonoch o vojenskej službe a dôchodkoch, kde čelí odporu časti poslancov