Ruský minister obrany Sergej Šojgu. FOTO: Reuters
StoryEditor

"Mäsiara z Mariupola" odvolali. Na poste Šojguovho námestníka skončil

28.04.2023, 13:56
Autor:
TASRTASR

Vlani v septembri bol Michail Mizincev vymenovaný za námestníka ruského ministra obrany zodpovedného za logistiku a zásobovanie.

Ruského generálplukovníka Michaila Mizinceva, známeho pod prezývkou "mäsiar z Mariupola", odvolali z postu námestníka ruského ministra obrany, informuje v piatok TASR na základe správy stanice Sky News.

Vyplýva to podľa nej zo zistení ruského vojenského blogera Alexandra Sladkova a informácií ruského spravodajského portálu RBC.

Mizincev riadil obliehanie juhoukrajinského prístavného mesta Mariupol v prvých mesiacoch ruskej vojenskej ofenzívy na Ukrajine, ktorá sa začala 24. februára 2022.

Vlani v septembri bol vymenovaný za námestníka ruského ministra obrany zodpovedného za logistiku a zásobovanie, pripomína Sky News. V správach o jeho súčasnom odvolaní sa neuvádza jeho dôvod. Kremeľ po požiadavke o reakciu odkázal na ruské ministerstvo obrany, ktoré to nekomentovalo.

Európska únia uvalila na Mizinceva v júni 2022 sankcie za "nehumánne" obliehanie Mariupola.

01 - Modified: 2023-05-27 16:58:52 - Feat.: - Title: Kremeľ predstavil sedem podmienok pre mier na Ukrajine. Kyjev reaguje 02 - Modified: 2023-05-27 16:06:01 - Feat.: - Title: Ukrajinská rozviedka priznala svoju úlohu pri útoku na Kerčský most 03 - Modified: 2023-05-27 14:48:12 - Feat.: - Title: Ukrajina požiadala Nemecko o poskytnutie striel vzduch-vzduch Taurus 04 - Modified: 2023-05-26 19:13:22 - Feat.: - Title: Rusko sa usiluje zovrieť okolo Bieloruska slučku. Ide o tichú inváziu, tvrdí britský odborník 05 - Modified: 2023-05-26 18:40:41 - Feat.: - Title: Medvedev ohlásil novú realitu: Tento konflikt bude trvať veľmi dlho, možno desaťročia
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
27. máj 2023 19:25