Bytový dom v meste Časiv Jar v Doneckej oblasti na východe Ukrajine poškodený ostreľovaním. ILUSTRAČNÁ SNÍMKA: Reuters
StoryEditor

Nova Kachovka na Ukrajine čelí intenzívnemu ostreľovaniu, tvrdí okupačná správa

29.04.2023, 14:25
Autor:
TASRTASR

V dôsledku paľby boli v meste údajne prerušené aj dodávky elektriny.

Ruská okupačná správa v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny v sobotu uviedla, že mesto Nova Kachovka sa ocitlo pod "intenzívnou delostreleckou paľbou" zo strany ukrajinských jednotiek, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

V dôsledku paľby boli v meste údajne prerušené aj dodávky elektriny.

"Nova Kachovka a okolité osady v okolí okresu sú vystavené veľmi intenzívnej delostreleckej paľbe ozbrojených síl Ukrajiny," uviedli Ruskom dosadené úrady na platforme Telegram. Ostreľovanie podľa nich zanechalo mesto "bez prúdu".

Nova Kachovka leží na ľavom brehu rieky Dneper v Chersonskej oblasti - na opačnom brehu než oblastné hlavné mesto Cherson, z ktorého sa ruské okupačné jednotky stiahli vlani v novembri, pripomína AFP.

Moskvou dosadené úrady v meste vyzvali tamojších obyvateľov, aby "zachovali pokoj" a uviedli, že práce na obnovení dodávok elektriny sa začnú "po skončení ostreľovania".

01 - Modified: 2025-05-18 14:24:23 - Feat.: - Title: Vance so Zelenským si v Ríme podali ruky, rokovali o nadchádzajúcom Trumpovom telefonáte s Putinom 02 - Modified: 2025-05-18 13:39:43 - Feat.: - Title: Európski lídri plánujú hovoriť s Trumpom pred jeho telefonátom s Putinom 03 - Modified: 2025-05-18 12:57:36 - Feat.: - Title: Veto nie, výnimka áno 04 - Modified: 2025-05-18 11:10:56 - Feat.: - Title: Putin tvrdí, že chce „eliminovať“ príčiny vojny na Ukrajine 05 - Modified: 2025-05-18 07:38:57 - Feat.: - Title: Najväčší dronový útok od začiatku invázie. Rusko zaútočilo 273 bezpilotnými lietadlami
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
19. máj 2025 09:40