Voda z pretrhnutej priehrady Nova Kachovka vytvorila medzi ukrajinskou a ruskou armádou až 20 kilometrov široké jazero. Už pomaly klesá a je čas pozrieť sa na to, čo by mohlo v rámci ukrajinskej ofenzívy nasledovať potom.
Zdá sa, že väčšina skúsených ruských vojakov bola po minuloročnom ústupe z Chersonu odvelená na Donbas, pretože rieka Dneper vyzerala ako dostatočná ochrana, a tak na obranu Rusko vyčlenilo predovšetkým mobilizovaných vojakov a pomerne malé množstvo delostrelectva. A tieto už aj tak slabé jednotky vzala pred týždňom voda, zaplavila ich zákopy a zničila obranné postavenie aj s ťažkou technikou.
Na druhom brehu je ukrajinská námorná pechota. Zatiaľ čo tá ruská vykrvácala v bojoch na doneckom fronte, ukrajinská sa dočkala posilnenia o niekoľko nových brigád a západnú techniku. Okrem iného o francúzske ľahké kolesové tanky AMX-10, ktoré majú veľmi dôležitú vlastnosť - plávajú.
To by mohla byť dobrá opora pre ľa...
Zostáva vám 85% na dočítanie.