Eurokomisár pre vnútorný trh Thierry Breton. FOTO: TASR/AP
StoryEditor

Eurokomisár vyzval TikTok, aby urýchlene prijal nové digitálne pravidlá

19.07.2023, 16:57
Autor:
TASRTASR

Celkovo 19 najväčších on-line platforiem vrátane technologických gigantov, akými sú Amazon, Apple, Google, Meta a Microsoft, musia do 25. augusta splniť súbor nových povinností.

Eurokomisár pre vnútorný trh Thierry Breton v stredu vyzval spoločnosť prevádzkujúcu čínsku aplikáciu TikTok, aby urýchlila prijatie nových noriem EÚ. Informuje o tom agentúra AFP.

Prísne pravidlá týkajúce sa transparentnosti, ochrany údajov, ochrany detí, dezinformácií a nenávistných prejavov vstúpia do platnosti v auguste.

V pondelok TikTok vykonal "záťažovú skúšku" systémov vo svojom európskom ústredí v Dubline s cieľom zistiť, či sa platforma dokáže prispôsobiť Zákonu o digitálnych službách (DSA).

Následne Breton telefonicky hovoril s generálnym riaditeľom čínskej spoločnosti Čou Šou-c‘ a vyzval ho, aby TikTok urýchlil splnenie povinností vyplývajúcich z DSA.

image

O čom sú dnes sociálne siete? O spájaní kamarátov už nie

Breton v júni rovnako apeloval na americkú platformu Twitter po vykonaní podobného záťažového testu, ktorého cieľom bolo preskúmať schopnosť sociálnej siete moderovať podozrivý obsah.

Celkovo 19 najväčších on-line platforiem vrátane technologických gigantov, akými sú Amazon, Apple, Google, Meta a Microsoft, musia do 25. augusta splniť súbor nových povinností vyplývajúcich zo Zákona o digitálnych službách.

Tieto pravidlá poskytnú používateľom novú ochranu a podnikom právnu istotu na jednotnom trhu Európskej únie. Zákon o digitálnych službách je celosvetovo prvým regulačným súborom nástrojov svojho druhu.

01 - Modified: 2023-07-15 06:00:00 - Feat.: 0 - Title: Zvláštna zábavka na TikToku. Influenceri rozbíjajú prázdne i plné fľaše, chytili sa toho aj Slováci aj Česi 02 - Modified: 2023-07-12 08:00:00 - Feat.: 0 - Title: Denis Kostelanský: TikTok je neskutočná studňa contentu, kde nájdete veľa edukatívneho obsahu aj z marketingu 03 - Modified: 2023-07-11 13:38:57 - Feat.: 1 - Title: Spoločnosť Amazon ako prvá americká firma napadla na súde pravidlá Európskej únie pre internetový obsah 04 - Modified: 2023-07-06 09:30:30 - Feat.: 0 - Title: Najhodnotnejšie značky médií na svete: S náskokom vedie Google, WhatsApp skokanom 05 - Modified: 2023-07-03 09:08:11 - Feat.: 0 - Title: TikTok znovu ukázal svoju silu pri šírení konšpirácií. Tentoraz to schytal Titanic
01 - Modified: 2025-12-28 23:00:00 - Feat.: - Title: Dlhoročný šéf Dusla pre HN: Nechcem byť ten, kto túto firmu zlikviduje. Na tom sa podieľať nebudem 02 - Modified: 2025-12-26 09:07:15 - Feat.: - Title: Paríž a Berlín sú aj v krízových časoch motormi EÚ. Chcú posilniť pozíciu Európy na geopolitickej šachovnici 03 - Modified: 2025-12-24 19:19:16 - Feat.: - Title: Merz sa prepočítal, Macron ho vyšachoval. Motor Európy sa zadrháva, tvrdí analytik 04 - Modified: 2025-12-24 15:29:10 - Feat.: - Title: Odbyt Tesly v EÚ prudko padá, predaj klesol takmer o 40 percent. Dobieha ju čínsky výrobca BYD 05 - Modified: 2025-12-24 22:18:37 - Feat.: - Title: Európska únia bude brániť slobodu prejavu, reagovala na americké sankcie von der Leyenová
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
29. december 2025 05:25